Asistent trenéra Slavie Köstl promluvil po vítězství nad Fenerbahce o absenci Trpišovského, produktivitě a zmatení soupeře

Pražská Slavie vstoupila do play-off Evropské konferenční ligy nejlepším možným způsobem. V Turecku i přes absenci hlavního kouče Jindřicha Trpišovského dokázala porazit Fenerbahce 2:3 a přiblížila se postupu do další fáze soutěže.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha

Sešívaní přitom poprvé otevřeli skóre až před koncem první půle, kdy se s míčem před odkrytou bránou zjevil Ibrahim Traoré a svou přesnou ranou poslal Slavii do vedení. Domácí Fenerbahce dokázalo v 58. minutě zásluhou Dimitrose Pelkase vyrovnat, přesto radost gólu tureckému celku nevydržela dlouho. V rozmezí dvou minut totiž po ranách Oscara Dorleyho a Ondřeje Lingra červenobílí navýšili své vedení již na dvě branky.

Sedm minut před koncem ještě dokázal po obrané chybě snížit domácí záložník Ferdi Kadioglu, k ničemu dalšímu se však Fenerbahce nezmohlo a sešívaní tak vstoupí do odvety s jednobrankovým náskokem. Slavia přitom postrádala na lavičce zkušeného stratéga Jindřicha Trpišovského, který kvůli nespecifikovaným zdravotním obtížím musel zůstat v Česku. Utkání tak odřídil jako hlavní trenér asistent Jaroslav Köstl.

iZdroj fotografie: Reuters

Jindra řekl, že to nechává na nás, protože jsme s týmem. Vždy všechno připravujeme společně, takže jsme s ním samozřejmě některé kroky konzultovali,“ nastínil na tiskové konference Köstl, podle kterého Trpišovský však zaslal své poznatky před poločasovým hvizdem. „Znovu ho zdravíme a jsme rádi, že jsme mu asi také udělali radost,“ dodal s tím, že před utkáním se realizační tým snažil zmást soupeře také rozestavením.

Nezvyklé rozestavení? Byla to mind game, přiznává

Do médií jsme pustili zprávu, že budeme hrát 3-5-2, aby to soupeř měl o něco složitější. Tak jsme i nastoupili na hřiště, byla to taková „mind game“. Hned po výkopu jsme se ale zformovali do klasického čtyřobráncového systému,“ dodává Köstl, který zároveň přiznává, že o nasazení zimní posily z ostravského Baníku Yiry Sora se realizační tým rozhodnul až na poslední chvíli.

Původní představa byla trochu jiná, když jsme tady ale měli předzápasový trénink, viděli jsme to rychlé hřiště a pouštěli si nějaké zápasy Fenerbahce, rozhodli jsme se pro Yiru Sora. Ten nakonec obráncům soupeře hodně zatápěl, kluci mu pomohli, aby zapadl do týmu, a stejně jako všichni ostatní odehrál výkon na hranici svých možností,“ těšilo jej. Po dvou nulách na kontě vstřelených branek proti Spartě a Karviné a jediné brance proti Slovácku navíc sešívaní dokázali navázat na svou produktivitu z podzimní části.

Produktivitě pomohl trávník

Je to kombinace více věcí. Musím pochválit místní trávníkáře, protože hřiště je strašně rychlé, což nahrává fotbalu. Byl to aspekt, který nám strašně pomohl. Do zápasu jsme také nasadili hodně ofenzivních hráčů, koneckonců jsme po zranění Oscara končili se dvěma útočníky na pozici krajních obránců,“ zakončil.