Asistent trenéra Köstl prozradil, na jakých postech chystá Slavia změny. Smáznou sešívaní Zlín?

V posledních sedmi vzájemných duelech Slavia Zlín převálcovala. Vzhledem ke čtvrteční odvetě Evropské konferenční ligy hodlá realizační tým sešívaných protočit sestavu. Dopadne to jako v Hradci Králové?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Domácí zápas 3. předkola Evropské konferenční ligy zvládli sešívaní skvěle. Panathinaikos Athény porazili 2:0. Než se myšlenkami upnou na odvetu, musejí se soustředit na nedělní duel Fortuna ligy se Zlínem. Ambice jsou jednoznačné. Chceme odčinit zápas s Hradcem, který se nám nepovedl. Kádr Zlína se během letní pauzy pozměnil, jsou tam noví hráči, studujeme to. Hledají optimální složení do ofenzivy,“ poznamenal asistent trenéra Jaroslav Köstl.

I když Slavia zdolala Zlín sedmkrát v řadě, týden stará porážka z Hradce Králové přinesla červenobílým varování, že nesmějí nic podcenit. Je to jeden ze soupeřů, proti kterým se mi hraje asi nejhůř. To ale házím za hlavu. Já i celý tým k tomu budeme přistupovat na sto procent. Budeme chtít navázat na čtvrteční výkon,“ řekl pro web Slavie Ondřej Lingr.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Asistent Jindřicha Trpišovského si nepřipouští další ligové klopýtnutí. „S Panathinaikosem jsme hráli ohromně těžký zápas. Takový impulz jsme po Hradci potřebovali. Viděli jsme hráče v trochu jiných emočních i fotbalových situacích. Nezbývá nám než přepnout na ligovou soutěž, protože tam jsme nabrali ztrátu, kterou jsme hned od úvodu nechtěli. Musíme udělat všechno pro to, abychom v domácím prostředí vyhráli, zmínil Jaroslav Köstl.

Přijdou změny v obraně

Otázkou je, v jakém nastoupí Slavia složení. Dá se předpokládat, že realizační tým sešívaných sestavu protočí. „Po čtvrtku máme dva hráče lehce na hraně, nemělo by to být vážné. Kádr je široký, je začátek sezóny, není důvod spekulovat. Musíme teď ochránit stopery, protože Eduardo nemůže hrát v Athénách, takže to musíme prorotovat. Nemůžeme si dovolit, aby nám vypadl někdo ze středu defenzivy,“ uzavírá Köstl.

Kdo by měl proti Zlínu nastoupit v základní sestavě Slavie?

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koroze je jako mor. Domácí kutilové ale přišli na to, jak ji levně porazit a obnovit karoserii do původního stavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruská noční můra. Ukrajina je zřejmě i testovacím centrem pro vyspělé zbraně. Co vlastně útočilo na krymské letiště?
Události247.cz
Události247.cz
Západ může reagovat na jaderný krok ruského prezidenta hned několika způsoby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak je možné, že lidé přežili dobu ledovou: Museli být kreativní, zruční a dokonale sehraní