AS Řím napravuje chyby, vrací se legendární Totti

i Foto: givemesport.com
                   

Fanoušci italského velikána AS Řím v posledních dnech neměli příliš důvodů k radosti. Jejich oblíbený klub v tabulce tamní nejvyšší soutěže obsadil pouze šestou příčku s propastným rozdílem na vedoucí Juventus téměř třiceti bodů. Do toho se ještě museli rozloučit s dlouholetou oporou Danielem De Rossim, který z týmu odešel tak trošku nedobrovolně. Vedení fandovské nepokoje samozřejmě vnímá a proto se rozhodlo učinit první ze série vstřícných kroků. Na místo činu se tak po několikaleté odmlce vrací Francesco Totti, který ovšem nebude zastávat svou dřívější pozici ofenzivního záložníka, nýbrž se zhostí funkce sportovního ředitele. Jaké zkušenosti může Totti nabídnout a které důležité úkoly před ním momentálně stojí?

AS Řím je vyčítána špatná práce s klubovými legendami

Odchod pětatřicetiletého Daniela De Rossiho vyvolal pozdvižení napříč celou základnou příznivců italského celku. Fotbalista, který celou svou profesionální kariéru zasvětil pouze jednomu klubu, v jehož službách působil již od mládežnických kategorií dlouhých devatenáct let, se musel nedobrovolně rozloučit, ačkoli měl podle široké veřejnosti ještě stále co nabídnout. Stal se tak dalším z hráčů, kterého se jejich srdcový klub na sklonku kariéry zbavil namísto toho, aby mu pomalu začal budovat pozici například v realizačním týmu. De Rossi se do médií zdržel jakýchkoli negativních komentářů, nicméně na něm bylo znát, že je změnou působiště velice zklamaný.

Aby vedení AS Řím uklidnilo všeobecný poprask, který kolem De Rossiho samo vytvořilo, rozhodlo se povolat zpátky do svých řad další klubovou legendu. Tou je Francesco Totti, který kopačky definitivně pověsil na hřebík teprve před dvěma lety a jehož profesionální kariéra spjatá s Římem se datuje od roku 1989. Počítáte správně, famózní záložník působil ve službách jednoho týmu neskutečných 27 let, pokud počítáme i tři roky v mládežnických kategoriích! Vítěz italské Série A a také Zlaté kopačky v roce 2007 se vrací za velkého nadšení davů, které doufají, že dokáže kdysi úspěšný tým vytáhnout z herní i výsledkové mizérie.

Totti bude muset hledat trenéra i řešit budoucnost hráčů

Bývalý reprezentant s 58 starty za národní tým a titulem mistra světa z roku 2006 má před sebou nelehké úkoly. V prvé řadě si vezme na starost pátrání po novém hlavním koučovi A-týmu, jelikož Claudio Raniery tuto funkci zastává pouze dočasně, když nahradil odvolaného Eusebia Di Francesca. Kdo by se měl této úlohy zhostit, dosud nebylo rozhodnuto a na veřejnost zatím neprosákla ani jména potenciálních kandidátů.

Dále se Totti bude věnovat také hledání nových posil a řešení situace kolem stávajících fotbalistů v kádru. Nedávno například zazněly spekulace o tom, že český rodák Patrik Schick by se mohl z Říma po dvou sezónách stěhovat jinam. V posledních týdnech ovšem tyto zprávy z ničeho nic utichly. Je to předzvěst uklidnění situace nebo předčasného konce nadějného tuzemského útočníka? Nezbývá nám, než si na odpovědi počkat.

Foto: givemesport.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články