Arséne Wenger je blízko angažmá ve slavném Bayernu Mnichov. Nicméně jen dočasně

i Foto: irishtimes.com
                   

Arséne Wenger se po dlouhé době znovu dostal do hledáčku českých i zahraničních mediích. Novináře nejprve zaujal jeho trefný komentář k zápasu Ligy mistrů mezi Barcelonou a Slavií Praha, nyní se jeho jméno skloňuje v souvislosti se slavným Bayernem Mnichov. Tam během tohoto týdne skončil hlavní trenér Niko Kovač po trestuhodné prohře 1:5 s Frankfurtem a ačkoli tým dočasně vede někdejší asistent, vedení se už porozhlíží jinde. Arséne Wenger mu okamžitě padl do oka a pokud bude souhlasit, angažmá prý nic nebrání.

Arséne Wenger je trenérskou ikonou

Málokterý kouč se může pochlubit tolik sezónami ve službách jednoho jediného klubu jako právě sedmdesátiletý Francouz Arséne Wenger. Svůj milovaný Arsenal vedl do dvaadvaceti ročníků, během kterých sice nedosáhl žádného velkého vítězství (v rámci Ligy mistrů skončil Arsenal pod jeho vedení nejlépe druhý), přinejmenším udržel klub stabilní z hlediska financí, což je v dnešní době opravdu vzácné. Mimo jiné mu pod rukama prošli hráči jako Thierry Henry, Robin van Persie či Emmanuel Adebayor.

Během minulého roku byl však Wenger poslán do výslužby. Fanouškům i vedení klubu se začalo zajídat, že špička ligy jim uniká a naděje na titul v podstatě není na stole. Týmu se ujal Unai Emery, který měl přinést nový, svěží vítr. Povedlo se mu to? To je na posouzení každého z nás, nicméně většina odborníků se shoduje, že výkony Arsenalu se nijak zásadně nezlepšily, ba naopak. Wenger od té doby, kdy se s ním Kanonýři rozloučili, na Emirates Stadium nevkročil.

Spolupráce Bayernu Mnichov a Wengera? Pokud ano, tak pouze dočasně

Naděje na další angažmá Wengerovi svitla ve chvíli, kdy se německý gigant rozloučil s chorvatským trenérem Niko Kovačem. Ten byl odvolán na základě neuspokojivých výsledků, jelikož tradičně vedoucí tým tabulky se propadl až na místo čtvrté. Mnichov prozatím převzal Kovačův dosavadní asistent, ale každému bylo jasné, že jde pouze o krátkodobé řešení. Ani příchod Wengera ovšem neskýtá perspektivu do budoucna.

Podle německých médií by měl francouzský kouč posílit úřadujícího mistra pouze do začátku příštího léta, pak bude znovu hledat někoho jiného (a mladšího). Ve hře je údajně Thomas Tuchel z Paris Saint-Germain, Ralf Rangnick nebo Erik ten Hag z Ajaxu Amsterdam. Ani jedna z těchto tváří nepřijala nabídku v současné době, nikdo ovšem neříká, že za necelý rok se jejich názor nezmění.

Arséne Wenger by měl tedy dočasně zacelit vzniklou trhlinu, stabilizovat tým a posléze jej v plné zbroji předat svému nástupci. Nikoho lepšího si pro tuto práci nedokážeme představit, vy snad ano? Sám Wenger se navíc nechal slyšet:

„Trénování je můj život. Bayern Mnichov dlouhá léta sleduji a obdivuji jeho velikost na domácí i mezinárodní scéně. Samozřejmě, že mám zájem tam začít trénovat. Kdo by neměl?“

Foto: irishtimes.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Kontrola trakce na sněhu vypnutá nebo zapnutá, to je otázka. V některých situacích to skutečně může pomoci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Vojenské pěchotní zbraně mimo chápání: jedna střílí pod vodou, další za roh, jiná má zase jediného majitele nebo s přesností dostřelí i 1,6 km
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem