Arséne Wenger hledá důvody, proč je Barcelona v krizi

Foto: thetimes.co.uk

Ve fotbalovém prostředí platí za odborníka na slovo vzatého. Vždyť na lavičce londýnského Arsenalu strávil dlouhých dvaadvacet sezón, během nichž se setkal s celou plejádou významných fotbalistů včetně Thierry Henryho a Tomáše Rosického a vytvořil také rekord Premier League v počtu zápasů bez jediné prohry. Arséne Wenger byl hostem televizního studia beIN SPORTS, které si vzalo na paškál utkání základní skupiny Ligy mistrů mezi Slavií Praha a katalánskou Barcelonou. Kromě toho, že někdejší kouč vyzdvihl výkon českého mistra, zkritizoval také jejího soupeře, z něhož cítí herní krizi nebývalých rozměrů. Myslíte, že na jeho slovech je alespoň zrnko pravdy?

Slavia Barcelonu prakticky porazila, míní Arséne Wenger

Arséne Wenger byl čestným hostem televizního studia beIN SPORTS, kde spolu s dalšími odborníky komentoval čtvrtý zápas základní skupiny F Ligy mistrů, ve kterém Slavia Praha změřila síly s gigantickou Barcelonou. Jak sám uvedl, z výkonu českého týmu byl naprosto unesený a překvapilo jej, že dokázal svého soupeře udolat počtem naběhaných kilometrů:

„Po 80 minutách měla Barcelona naběháno jen 97 kilometrů, zatímco Slavia 109. To je rozdíl 12 kilometrů! Nikdy v životě jsem nic takového neviděl, jedná se o vskutku obrovský rozdíl, na který nejsme v případě Barcelony zvyklí. Goliáš byla dnes večer poražen Davidem, jeho fotbalisté neměli vůbec dobré tempo.“

Wengera výkony Barcelony mrzel, vinu na trenéra Valverdeho ovšem neházel

Sedmdesátiletý Arséne Wenger byl z výkonu Barcelony poněkud mrzutý. Pronesl, že pokud hraje velkoklub s týmem jako Slavia, vždycky dopředu tak nějak počítáte s vítězstvím. Když tedy přijdou komplikace, není to vůbec dobrou zprávou pro sebevědomí hráčů. Samotní fotbalisté prý nedokázali neuspokojivý výsledek přijmout, což dokládá pohled na Lionela Messiho, který se při každé další spálené šanci a zákroku brankáře Koláře cítil víc a víc frustrován.

Čím to je, že Barcelona nepůsobí tak vražedně jako v letech minulých? Francouzský trenér myslí, že důvodů je hned několik:

„Vedou sice La Ligu, jsou na čele skupiny F v Lize mistrů, ale přesto hrají jako tým, který je v krizi. Jejich hra je opravdu pomalá, na posledních 30 metrech hřiště nemají dynamiku a všechno řeší individuálně. Pokaždé, když v útoku ztratí míč, vypadá to, že z brejku inkasují, protože nezvládají soupeřovo tempo. Současná Barcelona postrádá energii i sebevědomí.“

Wenger samozřejmě vnímá, že veřejnost viní ze špatných výkonů zejména trenéra Ernesta Velverdeho, pod nímž se podle všeho již houpe židle. On si však myslí, že hlavní kouč není tím hlavním problémem:

„Všichni moc dobře vědí, že Valverde nerozhoduje o tom, jací hráči na Nou Camp přijdou. Musí prostě pracovat s tím, čeho se mu dostane. Takže to, o čem se tady bavíme, vyvolává mnoho otázek: kdo má v Barceloně poslední slovo, jací hráči se koupí? A je to opravdu opravdu hvězdný fotbalista, kterého tým a trenér potřebuje?“

Foto: thetimes.co.uk