Arsenal se bojí o své největší hvězdy! Özila a Kolašince neustále hlídají i bojoví psi

i Foto: theshortfuse.sbnation.com
                   

Mesut Özil a Sead Kolašinec se před necelým měsícem stali obětí přepadení dvou urostlých lupičů na skútrech. Sice naštěstí nedošlo k žádnému závažnému zranění, po psychické stránce se oba fotbalisté necítí být ve své kůži. I po čase se stále bojí vycházet na veřejnost a na každém kroku je střeží bodyguardi se svými hlídacími psi. Pachatelé sice byli bezprostředně po incidentu dopadeni, nicméně pohotovost kolem dvou velkých osobností londýnského Arsenalu neustále trvá. Kvůli incidentu se oba dosud nevrátili do tréninkového procesu a hrozí, že s nimi hlavní trenér Unai Emery nebude moci počítat ani do důležitého třetího kola Premiere League, v němž Kanonýři vyzvou silný Liverpool…

Co se vlastně v ulicích Londýna odehrálo?

Všichni jistě máme v živé paměti zprávy, které 24. července obletěly celý svět. Třicátník Mesut Özil se v doprovodu svého spoluhráče šestadvacetiletého Seada Kolašince vracel z nočního tahu v londýnských ulicích. Při cestě z restauračního zařízení luxusním vozem prvně zmíněného za bezmála tři miliony korun se ovšem na silnici objevily dva skútry, které vozidlu zatarasily cestu. Z nich sesedla dvojice maskovaných lupičů, která se zbraní v ruce začala sportovcům vyhrožovat. Z děsivého zážitku naštěstí oba vyvázli bez zranění. Situace připomínající slavné hollywoodské akční trháky má skutečně reálné základy a ihned poté, co hráči Arsenalu kontaktovali policii, začala nefalšovaná honička tamními ulicemi.

Pachatelé byli v brzké době dopadeni a přivedeni ke spravedlnosti, jenže vedení Arsenalu má o své dva velké klenoty i nadále obavy. Proto jim naordinovalo „domácí vězení“, v němž musejí neustále pobývat a stranit se veřejnosti. Kolem luxusních domů Özila a Kolašince permanentně obcházejí bodyguardi s hlídacími psi na vodítkách. Ty by si chtěl znepřátelit skutečně jen málokdo.

Psychika obou hráčů byla silně narušena

Premiere League v průběhu minulého víkendu odstartovala a Arsenal do nového ročníku vstoupil vítězně. Slušnému výsledku ovšem Özil ani Kolašinec nebyli přítomni. Ačkoli od události uběhl už skoro měsíc, fotbalisté se k návratu na hřiště stále nemají. Proč? Po psychické stránce se necítí být ani jeden zcela v kondici. Není se ostatně čemu divit, takový zážitek zanechá na duši šrám, jenž se jen tak nezacelí. Navíc byl prý útok možná cílený, takže nebezpečí stále trvá. Proto musí být ochranná služba pořád v pohotovosti. Ani utkání proti Burnley fotbalisté nestihnou a dost možná je ohrožen i jejich start v duelu s Liverpoolem. To ostatně potvrdil i trenér Emery slovy:

„Chceme, aby s námi byli, jak to jen bude možné. Aby se normálně zapojili do tréninku a normálně pak mohli hrát. Teď ale nevím, kdy budou k dispozici.“

Manželka Kolašince se z obav o bezpečnost raději přestěhovala

Budoucnost Seada Kolašince v Arsenalu je nyní silně ohroženi. V reakci na události posledních dnů se totiž jeho dlouholetá manželka rozhodla opustit Londýn, ve kterém se dle svých slov necítí v bezpečí. Odjela proto domů do Německa a není jasné, jestli se zpátky ještě vůbec kdy vrátí. Právě její muž se v inkriminovaný okamžik zachoval jako hrdina. Lupiči Ferhat Ercan a Salaman Ekinci mu totiž chtěli ukrást hodinky a vyhrožovali přitom nožem, on je ale svýma holýma rukama dokázal vystrašit a donutit k úprku. Soud s oběma násilníky proběhne 9. září tohoto roku.

Foto: theshortfuse.sbnation.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články