Arsenal překvapivě padl hned na úvod s nováčkem soutěže. Ostuda, zuří fanoušci

Fanoušci londýnského Arsenalu zažili další z těžkých večerů. Svěřenci Mikela Artety nezvládli první utkání nové sezóny a proti nováčkovi soutěže z Brentfordu prohráli 0:2. Pro Brentford šlo přitom o vůbec první vystoupení mezi anglickou elitou.

i Zdroj fotografie: Reuters

Domácí Brentford vstoupil do utkání lépe. Po dvanácti minutách hry se ocitl v brankové příležitosti Bryan Mbeumo, svůj pokus však nasměroval jen do pravé tyče. Historický moment pro na londýnském Brentford Community Stadium se odehrál ve 22. minutě, kdy Sergi Canos přízemní ranou otevřel skóre utkání.

Arsenal mohl ve druhé půli vyrovnat, ránu Emile Smitha Rowa však dokázal domácí brankář David Raya vyrazit. Naopak podruhé se radoval Brentford. Christian Norgaard si naskočil na centr a přesnou hlavičkou z bezprostřední blízkosti brány zakončil mezi tři tyčw. V závěru se svěřenci Mikela Artety snažili snížit dvoubrankové manko, jejich aktivita však ztroskotala na domácí obraně i skvělém Rayovi.

iZdroj fotografie: Reuters

Brentford si tak překvapivě připisuje historicky první výhru v soutěži, naopak Arsenal pokračuje v matných výkonec z loňského ročníku. Ještě před startem ročníku přitom řada fotbalových expertů odhadovala, že tento ročník bude pro Mikela Artetu zlomovým. Devátý tým uplynulého ročníku totiž po pětadvaceti letech nepostoupil do evropských pohárů, hráči Arsenalu se tak mohou soustředit jen na domácí ligu a poháry.

Abych byl férový k Artetovi, tak je pravdou, že říkal, že tento ročník všechny překvapí. A stalo se. Jsou ještě horší,“ komentoval utkání na svém Twitterovém účtu známý novinář Piers Morgan. „Je nutné si uvědomit, že Arsenal už není tím týmem který vyhrával. Pokud to pro jednou akceptujeme, život bude lepší,” napsal komik Chunkz. „Absolutní ostuda,” doplnil další z fanoušků pod přezdívkou Big J.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Sám kouč Mikel Arteta po utkání prohlásil, že jak výkon, tak výsledek je pro něj obrovským zklamáním. „Je to obrovské zklamání, tuhle sezonu jsme chtěli začít úplně jinak. Nemyslím si, že jsme si zasloužili něco lepšího. Inkasovali jsme z ojedinělé šance, ovšem nedokázali jsme vyhrávat osobní souboje a získávat míče. Největší obava plyne z našeho chování v pokutovém území soupeře, dostali jsme tam spoustu míčů a nedali ani jeden gól,“ prohlásil.

Šanci na nápravu mají jeho svěřenci již příští týden v neděli, kdy na je na domácím hřišti čeká v londýnském derby Chelsea. V dalším kole je pak čeká úřadující šampion Premier League Manchester City.

zdroj: skysports.com, twitter.com, onlajny.com