Prodloužit smlouvu v Arsenalu nebo podlehnout vábení PSG? Hvězdě kanonýrů přijdou zajímavé obě varianty

Arsenal tlačí na podpis nové smlouvy, zatímco kolem hvězdy kanonýrů krouží PSG. Rozhodne se jeden z nejlepších obránců Premier League pro londýnský klub nebo podlehne volání francouzského mistra?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Arsenal sledoval Williama Salibu již v mládežnických kategoriích a za osmnáctiletého stopera neváhal zaplatit Saint-Étienne 30 milionů eur (cca 740 milionů korun). Francouzského obránce po podpisu smlouvy ponechal sezonu na hostování v Saint-Étienne. I poté kladl londýnský klub důraz na postupný růst slibného talentu. Místo zahřívání lavičky v Arsenalu zamířil Saliba na další hostování do Nice a v Ligue1 působil i v minulém ročníku.

Koupit Salibu? Na to zapomeňte

V dresu Marseille patřil William Saliba k hlavním oporám defenzivy nejen v Ligue1, ale také v evropských pohárech. Nebylo překvapení, když Olympique chtěl v létě získat rodáka z Bondy na přestup. V Londýně ale zástupci francouzského vicemistra narazili. Arsenal označil Salibu jako nedotknutelného. „William chtěl pravidelně nastupovat v základní sestavě. Poslali jsme ho tedy do Marseille, aby tam rostl. Teď chceme, aby se vrátil do Arsenalu. Získal zkušenosti, aby se tu prosadil,“ prohlásil na konci května Mikel Arteta.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Saliba trenéra Arsenalu nezklamal, naopak od prvních zápasů v dresu kanonýrů září. „Líbí se mi v Londýně a mám rád tento klub. Cítím se tu doma,“ uvedl Saliba v září pro Sky. V průběhu podzimu patřil k nejlepším stoperům Premier League, čímž si vysloužil nominaci na mistrovství světa. Francouzský obránce má v londýnském klubu smlouvu do konce příští sezony, již nyní ale probíhají jednání o novém kontraktu. Podle Fabrizia Romana Saliba zvažuje nabídku Arsenalu, kterou specialista na smlouvy a přestupy označil jako „all-in“.

Nedotknutelný William Saliba

Kolem jedenadvacetiletého Williama Saliby nyní krouží PSG. Na tom není, vzhledem k jeho výkonům, nic překvapivého. Jenže francouzský reprezentant měl podle Bena Jacobse z CBS Sports prohlásit, že by měl „o pařížský projekt velký zájem“. Za stopera by Paris-Saint Germain muselo vyplatit pořádně mastnou částku. Jeho cena se totiž nyní může pohybovat kolem 60-80 milionů eur. Pokud ovšem zazáří Saliba na mistrovství světa, tato hodnota zřejmě výrazně naroste. Otázkou zůstává, do jaké částky bude pro Arsenal nedotknutelný?

Zůstane William Saliba v Arsenalu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články