Arsenal loví pro příští sezónu: Chce hráče Manchesteru City a West Hamu

Letošní boj o mistrovský titul zřejmě londýnskému Arsenalu nevyjde, přesto celek z Emirates Stadium pilně pracuje na doplnění kádru pro příští ročník.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ještě před několika týdny neočekávaně vedli anglickou Premier League, přesto se nakonec po několika ztrátách propadli a zřejmě skončí druzí. Londýnský Arsenal však má navzdory nevydařenému závěru za sebou povedenou sezónu, kdy se opět po letech kvalifikuje do základní skupiny Ligy mistrů. Není proto divu, že vedení severolondýnského celku bude chtít v létě výrazněji posilovat kádr.

Podle zdrojů britského deníku The Telegraph se španělský stratég Mikel Arteta zaměřil hned na dvě výrazná jména. Prvním z nich je defenzivní záložník West Hamu United Declan Rice, k jehož přestupu se dlouhodobě schyluje. Dlouholetý kapitán mužstva, v němž působí i čeští reprezentanti Tomáš Souček a Vladimír Coufal, touží po přesunu a rok před koncem smlouvy mají Kladiváři poslední šanci jej výhodně zpeněžit.

iZdroj fotografie: West Ham United

Zájemců je celá řada, Arsenal je však aktuálně ve vedení. Gunners již údajně připravují za anglického reprezentanta nabídku ve výši 92 milionů liber, tedy zhruba dvou a půl milionu korun. Pokud by se přestup v této výši podařilo Arsenalu realizovat, šlo by o vůbec nejdražší nákup v klubové historii. „Navzdory zájmu Manchesteru United je i nadále Arsenal přesvědčený, že se s Ricem dohodne a v létě její získá,“ tvrdí zdroje The Telegraphu.

Arteta chce opět lovit v Manchesteru City

Druhou vyhlédnutou posilou je portugalský reprezentant Joao Cancelo, který je kmenovým hráčem Manchesteru City. Osmadvacetiletý obránce po údajných rozepřích s trenérem Pepem Guardiolou zamířil v lednu na hostování s opcí do Bayernu Mnichov. Jenže ani v dresu bundesligového celku nepředvádí zářivé výkony a je nyní jasné, že německý klub výpůjčku v trvalý přesun nepromění.

iZdroj fotografie: Manchester City

V létě se tak Portugalec vrátí na Etihad Stadium, kde by nemusel zůstat dlouho. Španělský stratég Mikel Arteta, který dříve působil i na lavičce Manchesteru City v roli asistenta, by jej totiž rád získal do svých řad. Arsenalu se již loni v létě vyplatily nákupy hráčů úřadujícího mistra v podobě Gabriela Jesuse a Oleksandra Zinechenka a klub je připravený do přesunů z tohoto klubu nadále investovat.

Ve hře je i zisk španělského beka

Rozhodne však až zájem Pepa Guardioly, který může zkusit dát rychlonohému obránci druhou šanci. Cancelo má v Manchesteru City smlouvu až do roku 2027 a jeho budoucnost má v rukou právě aktuálně vedoucí celek Premier League. V případě neúspěchu by Arsenal mohl lovit ve Španělsku. Tam se údajně zajímá o typologicky podobného obránce Ivana Fresneda z Realu Valladolid.

Měl by Arsenal v létě před Ligou mistrů výrazněji posilovat?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články