Antony jde do Manchesteru United. Ajax kývl na 2,5 miliardy korun. Co prozradil Brazilec ze zákulisí?

Brazilský útočník Antony už v únoru informoval vedení Ajaxu, že chce z klubu odejít. Přesto nizozemský mistr dlouho odmítal nabídky Manchesteru United. Kývl až na 100 milionů eur.

i Zdroj fotografie: AFC Ajax Amsterdam
                   

Erik ten Hag potřeboval v letním přestupovém okně sehnat útočníka. Hlavním cílem zájmu Red Devils byl několik měsíců snajpr Ajaxu Antony. Brazilský útočník dal už v únoru vedení najevo, že chce z klubu odejít. Svůj názor nezměnil ani po skončení sezóny. „V červnu tohoto roku jsem přerušil dovolenou a přijel osobně informovat manažery Ajaxu, včetně nového trenéra, o svém přání odejít,“ prozradil Antony v rozhovoru se specialistou na přestupy Fabriziem Romanem.

Antony: Prodloužit smlouvu? Ne, chci odejít

Vedení Ajaxu ovšem o prodeji kanonýra, který v letošní sezóně ve třech zápasech zaznamenal dva góly a stejný počet asistencí, nechtělo slyšet. Antony dostal nabídku na prodloužení smlouvy, místo podpisu ale zopakoval, že chce z klubu odejít. Nežádám Ajax, aby mě uvolnil. Žádám Ajax, aby mě prodal za nejvyšší cenu, jaká kdy byla zaplacena za hráče Eredivisie. Na tomto tématu trvám od února, aby klub mohl v klidu projít přestavbou,“ uvedl Antony.

iZdroj fotografie: AFC Ajax Amsterdam

Manchester United o Brazilce hodně stál a Antony s ostrovním gigantem brzy našel společnou řeč ohledně osobních podmínek. Jenže klub z Amsterdamu stále opakoval, že ho neprodá. A tak zástupci rudých ďáblů postupně přihazovali. Když necelý týden před koncem přestupového okna dorazila do Ajaxu nabídka na 90 milionů eur, mohlo se zdát, že tentokrát už ji Nizozemci neodmítnou. Chyba.

90 milionů eur? Ajax odmítl

Více přitom ostrovní celky zaplatily v historii jen třikrát. Loni dal Manchester City 117,5 milionů eur za Jacka Grealishe, Chelsea poslala do Interu Milán 113 milionů eur za Romela Lukaka a v roce 2016 vyšel Paul Pogba Manchester United na 105 milionů eur. „Dnes jsem na schůzce s klubem vyjádřil svůj starý zájem odejít, ale tentokrát se značnou nabídkou na stole. Ajax odmítl s argumentem, že má jen pět dní na to, aby mě nahradil,“ přiblížil Antony jednání s funkcionáři Ajaxu.

Zástupci Manchesteru United neváhali a dorovnali nabídku na 100 milionů eur, tedy zhruba 2,5 miliardy korun. Tentokrát už uspěli. V neděli večer informoval Fabrizio Romano na Twitteru, že se kluby dohodly. Antony podle něj podepíše na Old Trafford pětiletou smlouvu. Za zmínku určitě stojí, že jde o rekordní částku za přestup hráče z nizozemské Eredivisie.

Kolik gólů nastřílí Antony v letošní sezóně za Manchester United?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Stodola vydala nevyčíslitelný poklad, nález 144 luxusních aut. Ferrari, Bentley, Rolls-Royce ale zřejmě shnijí na prach
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko má nejsilnější mezikontinentální střely i nejvíce jaderných hlavic na světě. Opravdu je „teroristickým státem“? USA zůstává pozadu
Události247.cz
Události247.cz
Předstupeň jaderných zbraní: Putin hodlá podniknout zničující krok. Ve hře je vypuštění smrtící látky do ovzduší
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„UFO hacker“ se naboural do webových stránek NASA. Prý tam našel informace o mimozemšťanech a viděl i fotky