Antoine Griezmann je ochoten opustit Barcelonu. Trvá na jediné podmínce

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Barcelona za něj před dvěma lety utratila více než 120 miliónů eur, tedy tři miliardy korun. Přesto o druhý nejdražší přestup v historii klubu v podobě Antoine Griezmanna již nadále nestojí a vinou finančních problémů se jej chce zbavit. Francouzský reprezentant má však podmínku.

Podle informací katalánského deníku La Vanguardia francouzský reprezentant zatím neučinil finální rozhodnutí a nechává si otevřené dveře jak setrvání na Camp Nou, tak případnému přestupu. Griezmann je podle španělských médií hlavním kandidátem na pozici obětního beránka, který jehož ochod by mohl pomoci současným finančním potížím katalánského klubu.

iZdroj fotografie: Reuters

Ten potřebuje nutně snížit mzdové náklady tak, aby vyhověl platovému stropu španělské nejvyšší soutěže. Barcelona navíc stále touží po prodloužení smlouvy s Lionelem Messim, avšak dokud nebude vyřešen odchod jedné z hvězd, nemůže si pokračování čtyřiatřicetiletého Argentince v klubu dovolit. Připraveny jsou však i další alternativy, pokud by dohoda o odchodu Griezmanna nevyšla.

Na černé listině jsou i Coutinho, Umtiti a Pjanić

Mezi hráči, jejichž odchodem by klub dostal zelenou k Messiho příchodu je nejdražší transfer v historii klubu Philippe Coutinho, stoper Samuel Umtiti a záložník Miralem Pjanić. Vzhledem k příchodům Memphise Depaye, Emersona, Erica Garcií a Sergia Agüera je podle La Vanguardia možný odchod více než jednoho z výše uvedených hráčů.

Sám třicetiletý Griezmann je údajně ke svému odchodu připraven, avšak pouze v případě, že bude prodán konkurenceschopnému klubu, tedy celku hrající pravidelně o špičku evropských pohárů v jedné z nejlepších lig. Bývalému hráči Realu Sociedad nebo Atlécica Madrid zbývají z jeho smlouvy tři roky a uvědomuje si, že setrvání na Camp Nou by pro něj nemuselo být ideální.

Zájem hlásí Manchester City

Po příchodu Sergia Aguera z Manchesteru City se totiž bude muset spokojit s rolí náhradníka, případně kratší dobou a hřišti či změnou postu. Právě Citizens jsou podle španělského deníku Mundo Deportivo nejaktivnějším zájemcem o jeho služby a s Griezmannem již dokonce měli navázat kontakt.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

Na stole byl i návrat do Atlética Madrid, které nabízelo hráčskou kompenzaci v podobě záložníka Saúla. Vzhledem k možné výši platu šestadvacetiletého španělského reprezentanta však Barcelona zatím tuto možnost odmítla, ač by mohlo podle zdrojů Mundo Deportivo jít o značnou úlevu pro finanční situaci katalánského klubu.

zdroj: as.com, mundodeportivo.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak jednoduše a u každého auta ušetřit několik litrů paliva. Bez investic, bez starostí, bez námahy
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Francouzský Scarabee se může při průzkumu plížit téměř neslyšně a zároveň je schopen zničit i tank
Události247.cz
Události247.cz
Okamura chce rekonstrukci vlády. A to i přesto, že Česko bude předsedat Evropské unii
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové rozluštili „zakázané“ texty staré 2 000 let. Co se na bambusových deskách dočetli?