Ani ve Slavii nemají cizinci budoucnost jistou

V jednom z posledních článků jsme vás informovali, že zahraniční fotbalisté ve službách pražské Sparty rozhodně nemají budoucnost jistou. Jinak tomu není ani v případě konkurenční Slavie. Družinu Jindřicha Trpišovského během zimní pauzy opustila trojice klíčových hráčů tvořená Tomášem Součkem, Milanem Škodou a Josefem Hušbauerem, přičemž další odpadlíci se zřejmě připojí s úderem léta.

Zdroj fotografie: in.news.yahoo.com

V jednom z posledních článků jsme vás informovali, že zahraniční fotbalisté ve službách pražské Sparty rozhodně nemají budoucnost jistou. Jinak tomu není ani v případě konkurenční Slavie. Družinu Jindřicha Trpišovského během zimní pauzy opustila trojice klíčových hráčů tvořená Tomášem Součkem, Milanem Škodou a Josefem Hušbauerem, přičemž další odpadlíci se zřejmě připojí s úderem léta. O kom se v kuloárech mluví? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Peter Olayinka

Čtyřiadvacetiletý rodák z Nigérie se napevno usadil v základní sestavě Slavie a skvělé výkony předváděl jak na domácí, tak mezinárodní scéně. Zaskvěl se například přesnou trefou do sítě slavného Interu Milán. Kolem talentovaného záložníka bylo pořádně rušno už během zimní přestávky, kdy jej lovil AS Řím. Peter Olayinka však nakonec zůstal věrný sešívanému dresu, alespoň do konce tohoto ročníku. Jelikož jaro kvůli pandemii koronaviru skončilo předčasně, fotbalistův odchod do zahraničí se tím může uspíšit. Jindřich Trpišovský by tak sice přišel o další výraznou tvář, na druhou stranu by si ale určitě libovala klubová kasa.

Nicolae Stanciu

Zdroj fotografie: news.yahoo.com

Šestadvacetiletému rumunskému záložníkovi prostě v české lize není přáno. Není to tak dávno, kdy Nicolae Stanciu ještě oblékal dres konkurenční Sparty. Tehdy pod vedením Andrea Stramaccioniho sice patřil k nejlepším mužům na soupisce, vzhledem k tragickým výkonům celého týmu to ale v podstatě nebyla žádná pochvala. Nicméně tenkrát alespoň střílel branky.

Když se po krátké anabázi v saúdskoarabském Al Ahlí přesunul do Edenu, vedení si od něj slibovalo mnohé. On však své pověsti obávaného střelce a technika zatím příliš nedostál. Dohromady za sešívané odehrál 28 zápasů, trefil se dvakrát a na čtyři góly přihrál. Během zkrácené jarní fáze sezóny se neprosadil ani jednou a je otázkou, zda s ním bude mít klub ještě trpělivost. Stanciu je pravidelně horkým zbožím na přestupovém trhu a pokud Slavie v létě obdrží další nabídku, možná už jí neodolá.

Alexandru Baluta

Zdroj fotografie: pariuri1x2.ro

Slavia to s rumunskými fotbalisty evidentně neumí. Dalším příkladem za všechny budiž šestadvacetiletý záložník Alexandru Baluta, za něhož z klubové kasy putovalo ohromných 67 milionů korun do CSU Craiova. O povedenosti této investice však můžeme vést dlouhou debatu. Šikovný fotbalista se během ročníku 2018/2019 sice třikrát trefil do sítě soupeře, vzhledem k ceně se od něj ale očekávalo mnohem víc. I proto tráví právě probíhající (nebo spíš předčasně odpískaný) ročník na hostování v Liberci a není jisté, jestli mu dá Jindřich Trpišovský ještě šanci. Tu první totiž promarnil.

Júsuf Hilál

Po odchodu skvělého Milana Škody se dveře otevřely dalším útočníkům ve službách Slavie, kteří během zimní pauzy zabojovali o místo v základní sestavě. Hodně se skloňovala především dvě jména – Stanislav Tecl a Abdalláh Júsuf Hilál. Prvně zmíněný nakonec dostal příležitost jako první, jenomže pohořel na nulové produktivitě. Pokud si však Hilál myslel, že hned po něm dostane šanci on, bohužel se zmýlil. Vedení Slavie totiž angažovalo mladičkého Chorvata Petara Musu, jenž dal dvě branky ve čtyřech ligových duelech a do budoucna se na hrotu počítá právě s ním. Budoucnost šestadvacetiletého fotbalisty z Bahrajnu je tedy krajně nejistá.