Anglie nebo Španělsko. Erling Haaland je připraven udělat ve své kariéře další krok, ví Matthäus

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

I přesto, že teprve v červenci oslavil dvacáté narozeniny, bezpochyby patří mezi vycházející hvězdy světového fotbalu. Norský kanonýr Erling Haaland má za sebou rok a půl v německé Bundeslize a vábení klubů světové špičky se stupňuje. Podle legendárního německého záložníka Lothara Matthäuse však nastává čas, kdy se bude muset mladý Nor posunout o stupínek výše.

„Pozitivita, kterou vyzařuje, se odráží v týmu, a proto si myslím, že ten okamžik téměř nastal,“ prohlásil Matthäus, který byl nedávno zařazen do nejlepší jedenáctky všech dob. „Haaland už nebude hrát za Borussii Dortmund a učiní další krok. Je na to připraven a jsme hrdí na to, že ho aktuálně máme v Bundeslize,“ uvedl. Podle spekulací britských médií má o Haalanda zájem zejména dvojice velkoklubů ve složení Real Madrid – Manchester City.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Podle informací španělského deníku AS navíc existuje i zákulisní dohoda mezi Borussií Dortmund a agentem mladého útočníka Minem Raiolou. Ta údajně vznikla při Haalandově přestupu ze Salzburgu, za který žlutočerní zaplatili pouhých 20 miliónů eur (526 miliónů koun), což tehdy vyvolalo překvapení ze strany médií i fanoušků. Podle tehdy uzavřené dohody německý klub souhlasil, že by měl Haaland opustit Signal Iguna Park už v roce 2022 a odejít do jednoho z gigantů.

Vydělat na ústní dohodě by měl i Dortmund, oba velkokluby si budou muset připravit nabídku pohybující se okolo sta miliónů eur (2,6 miliardy korun). Podle Lothara Matthäuse, držitele Zlatého míče a sedminásobného vítěze Bundesligy je však jeho kvalita neoddiskutovatelná.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Dortmund by měl býv vděčný za to, že ho má v týmu, protože on je útočníkem, který zapadá do mužstva perfektně,“ pokračuje Matthäus. „Je mu dvacet a je gólový stroj. Přináší do mužstva pozitivní přístup, stejně jako góly. Je nenhraditeln. Erling Haaland je pro Dortmund tím, kým je Robert Lewandowski pro Bayern Mnichov: útočníkem, který není jen zodpovědný z střílení branek, ale dokáže i tým táhnout za sebou. Ve dvaceti je neskutečným lídrem,“ prohlásil

„Ví, to musí udělat. Dokáže se i posunout zpět, aby pomohl obraně – což je něco, co si opravdu užívám sledovat, stejně jako u Lewandowskiho. Není to prostě jen úderný útočník, způsob, jakým ve dvaceti letech přemýšlí… nemyslí jen na sebe, ale na celé mužstvo,“ dodal.

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články