Anglický reprezentant Eric Dier zakázal své matce vstup na fotbalové stadiony

Obránce, který se po dvouleté pauze připojil k anglické reprezentaci, promluvil o tom, co se jeho rodině přihodilo během derby Chelsea s Tottenhamem. Vrátil se také k incidentu s fanouškem z roku 2020.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Po derby s Chelsea si obránce Tottenhamu stěžoval, že jeho rodina čelila během utkání na Stamford Bridge nadávkám od fanoušků. Podle Erica Diera nejde jen o příznivce Blues, ale o problémy s chováním fanoušků obecně a situace se stále zhoršuje. A tak dospěl k rozhodnutí, že jeho rodina nebude navštěvovat venkovní zápasy Spurs. „Moje matka by ráda šla, ale já bych se o ni bál. A to je šílené, ne?“ cituje Diera anglický deník. Telegraph.

Dier: Udělal bych to znovu

Stoper nelituje, že šel v březnu 2020 po porážce Tottenhamu v FA Cupu na tribunu, aby se postavil fanouškovi a ochránil tak svého mladšího bratra Patricka. Dier za to dostal od fotbalové asociace stopku na čtyři zápasy a pokutu 40 tisíc liber, tedy v přepočtu zhruba 1,1 milionu korun. Nyní prohlásil, že pokud by se jeho rodina stala terčem útoku, udělal by totéž znovu, aby ji ochránil.

iZdroj fotografie: Tottenham Hotspur FC

„Nikdy předtím jsem o té situaci v tisku nemluvil, protože, abych byl upřímný, nebyl jsem ani trochu spokojený s tím, jak se to řešilo. Nevím, co k tomu můžu říct, protože nevím, jestli za to znovu dostanu stopku, pokutu nebo něco podobného,“ uvedl Dier, který po dvou letech dostal pozvánku do anglické reprezentace.

Šlo o ošklivé věci

Na konkrétní otázku, zda se chování fanoušků v posledních letech zhoršilo, Dier odpověděl: „Rozhodně se to zhoršilo. Pro mě je to vážný problém. Na venkovním zápase Chelsea s Tottenhamem (v srpnu) jsem měl rodinu a přátele, kteří měli problémy. Bylo to slovní, ne fyzické, ale šlo o ošklivé věci. Chtěl bych zdůraznit, že se jednalo o fanoušky obou týmů.“ Rodina Erica Diera proto už nebude jezdit na venkovní zápasy.

Zhoršuje se chování fotbalových fanoušků?

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení