Andrea Stramaccioni si znovu balí kufry, fanoušci se bouří

Foto: tehrantimes.com

Italský kouč Andrea Stramaccioni, který se svými nepříliš vhodnými kroky výrazně podepsal pod stavem současné Sparty, ukončil své exotické angažmá v íránském klubu Esteghlal. Učinil tak ovšem v poměrně překvapivé situaci. S týmem totiž jednoznačně vedl tamní nejvyšší fotbalovou soutěž. Na vině jsou podle všeho rozpory mezi ním a vedením klubu, proti čemuž se fanoušci hlasitě bouří a požadují obchod vrchních představitelů v čele s prezidentem Fásím. Uspějí?

Stramaccioni údajně nedostával předem smluvenou gáži

„Andrea Stramaccioni se svými spolupracovníky, Marcem Caserem, Sebastianem Eduardem Letem a Omarem Danesim, oznamují, že jednostranně ukončili pracovní smlouvu s klubem Esteghlal FC. Rádi by poděkovali všem hráčům prvního týmu a zbytku realizačního týmu za excelentní výkony a profesionální spolupráci, která umožnila týmu dostat se do čela ligové tabulky navzdory veškerým komplikacím z posledních měsíců.“

Touto zprávou šokoval kouč všechny své příznivce. Třiačtyřicetilelý rodák z italského Říma se po necelém půl roce ve službách íránského Esteghlalu rozhodl znovu změnit působiště. Podle uznávané televizní stanice Sky Sports jsou na vině dlouhodobé rozpory mezi trenérem a vedením, které Stramaccionimu údajně nevyplácelo předem domluvenou měsíční mzdu.

Andrea Stramaccioni se ze začátku na novou výzvu v podobě exotické destinace těšil, nicméně bylo téměř okamžitě jasné, že pozici nebude mít jednoduchou. Ukázal to hned první ostrý zápas Esteghlalu, pro který klub neposkytl italskému kouči překladatele, takže se nemohl dorozumívat se svými svěřenci a jen tiše sledoval prohru 0:1. Pak se ovšem výkonnost hráčů rapidně zvedla. Máme za sebou téměř celou podzimní část sezóny a tým se drží na první příčce tabulky.

Problémy v klubu rostli do závratných výšin

První známkou toho, že mezi Andrea Stramaccionim a vedením Esteghlalu to začíná silně vřít, byla památná tisková konference, při které ze stolu létaly mikrofony a negativní komentáře na sebe taktéž nenechaly dlouho čekat. Stramaccioni otevřeně kritizoval své chlebodárce za dva měsíce plné problémů, nulový respekt ke své profesionalitě a zabrousil o do tématu možné sabotáže.

Pražany nenáviděný kouč si v Íránu vydobyl značnou reputaci, kvůli níž se teď fanoušci Esteghlalu FC hlasitě ohrazují vůči vedení klubu. Požadují, aby došlo ke změnám v tom nejvyšším představenstvu, včetně odchodu prezidenta Emira Husajna Fásího. Stramaccioni i ostatní členové jeho realizačního týmu si reakcí publika nesmírně váží, což dokázali zakončením svého finálního proslovu:

„Trenér by chtěl moc poděkovat neuvěřitelným fanouškům klubu Esteghlal FC za úžasnou podporu během tohoto období a přeje jim, aby jejich milovaný tým byl tak úspěšný, jak si zaslouží. Se zlomeným srdcem odcházíme a doufáme, že se jednoho dne znovu někdy setkáme.”

Foto: tehrantimes.com