Ancelottiho Everton v lednu přivítá posily z Realu Madrid a Juventusu

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Anglickou Premier League vyhráli naposledy před třiatřiceti lety, přesto vítají zvučné posily. Everton se stává v posledních letech dobrou adresou pro kvalitní posily, což podtrhuje letní přestup Jamese Rodrígueze z Realu Madrid nebo transfer Allana z Neapole. Podle španělského deníku Marca respektive britského webu SkySports však čeká Goodinson Park v nejbližším přestupovém období, tedy v lednu, i příchod dalších hvězd.

Podle Marcy je k odchodu ze Santiágo Bernabeu připraven osmadvacetietý ofenzivní univerzál Isco, který v Realu Madrid působí sedmým rokem. Jak informuje španělský deník, právě Everton je jedním z klubů, které chtějí španělského reprezentanta získat. To však Ancelotti prozatím vyvrací.

Kouč Evertonu Carlo Ancelotti. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Přestup Isca je zatím spekulace od novinářů a médií,“ uvedl na tiskové konferenci italský stratég. „Není to spekulace, která přichází z naší strany. Aktuálně nemluvíme o situaci na trhu hráčů a přestupech, aktuálně mluvíme o problémech, které nyní nastaly – a snažíme se je řešit,“ řekl.

Everton po úspěšném startu do Premier League celou soutěž několik kol vedl a neztratil jeho bod. Zastavila ho až remíza v derby proti Liverpoolu. Od té doby sveřenci Carla Ancelottiho nevyhráli, podlehli jak Southamptonu, tak Newcastle a naposledy i Manchesteru United.

Khedira? Je to věc ke zvážení, prohlásil

„Kromě toho, samozřejmě Isca znám, hrál pode mnou v Realu Madrid a je to fantastický hráč. Ale v současné době je hráčem Madridu,“ dodal italský kouč. Vyjádřil se i ke spekulacím o příchodu Samiho Khediry, kterému končí na konci aktuální sezóny v Juventusu smlouva a podle Sky Sports si na něj v lednovém termínu brousí zuby právě Everton.

Goodinson Park. (zdroj: Rept0n1x, wikimedia.org)

„Na Samiho Khediru mám jen dobré vzpomínky, pamatuju si na něj z Realu Madrid a byl to fantastický profesionál. Velmi rád bych s ním znovu pracoval, ale bohužel není jediným,“ prozradil. „Zažil jsem ve své kariéře opravdu vyjímečné hráče a mám na ně spousty dobrých vzpomínek. Ale přestup tady na Goodinson Park je další věc ke zvážení,“ zakončil jednašedesátiletý kouč.