Sparta, Plzeň a teď Bohemians. Bývalý kapitán lvíčat míří do Ďolíčku

V první lize oblékal dres jak pražské Sparty, tak Viktorie Plzeň. Na jaře však bude hájit barvy pražských Bohemians, kteří v něm hledají náhradu za odcházejícího Romana Květa.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Devět branek a dvě asistence ve třinácti utkáních. Pětadvacetiletý záložník Roman Květ na podzim v dresu pražských Bohemians zářil. Výraznou měrou se podepsal pod přezimování celku na sedmé příčce tabulky. Produktivního středopolaře si však vyhlédla plzeňská Viktoria, která za něj na začátku prosince zaplatila zhruba 14 milionů korun. Bylo proto jasné, že klokani se musí pokusit získat zvučnou náhradu na jeho post.

Tou by se měl stát osmadvacetiletý záložník Aleš Čermák, který strávil uplynulých pět let v barvách Viktorie Plzeň. Bývalý kapitán reprezentační jednadvacítky patřil v předešlých ročnících k důležitým hráčům Západočechů. Na podzim však vypadl ze sestavy a nastupoval jen na závěrečné minuty. Vzhledem k přetlaku v kádru je nyní Plzeň ochotná Čermáka uvolnit a nejvýraznějším zájemcem je právě celek z Ďolíčku.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

S Alešem jsme se domluvili. Má od nás souhlas, aby zahájil zimní přípravu právě s Bohemkou, která má o jeho angažování velký zájem. Na začátku nového roku pak budeme společně řešit detaily a finální podobu jeho působení v Ďolíčku,” uvedl v prohlášení klubu sportovní ředitel Plzně Daniel Kolář. Zůstává však otazníkem, za jakých okolností se odchovanec pražské Sparty do Ďolíčku přesune.

Problémem je plat

Vedení Bohemians není podle informací iSport.cz ochotno přistoupit na Čermákův vysoký plat, který se má pohybovat okolo 450 tisíc korun měsíčně. Nejpravděpodobnější je tak přesun formou hostování, přičemž oba celky by si jeho mzdové náklady rozdělily rovným dílem. Sám Čermák však o působení v Praze stál a dříve kvůli němu odmítl nabídky z Baníku Ostrava nebo Hradce Králové. Dá se proto očekávat, že sám bude otevřený snížení svého platu.

Osmadvacetiletý ofenzivní záložník, který dříve nastupoval také za Mladou Boleslav, Hradec Králové a Loko Vltavín, má na svém kontě 185 startů v nejvyšší soutěži. V nich zaznamenal 31 branek a 23 asistencí.

Je Čermák vhodnou posilou pro Bohemians?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články