Jordi Alba o návratu Messiho: Bylo by to dobré pro klub i pro něj. Proč jej odchod z Camp Nou šokoval?

Téměř dva roky uplynuly od odchodu argentinského kanonýra Lionela Messiho z katalánské Barcelony. Vrátí se podle svého někdejšího spoluhráče Jordiho Alby zpět?

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

V Barceloně strávil takřka svou celou seniorskou kariéru. Získal s ní deset mistrovských titulů, šest ligových pohárů a tři triumfy v Lize mistrů. Přesto se před dvěma lety musel argentinský kanonýr Lionel Messi s katalánským klubem rozloučit. Podle jeho někdejšího spoluhráče Jordiho Alby šlo o velké zklamání pro celé mužstvo. „Bylo to hrozné,“ cituje jeho slova pro španělský deník Sport český fanklub Barcelony.

V den, kdy to bylo oznámeno, jsem s ním ráno mluvil a řekl mi, že přijede z Ibizy podepsat novou smlouvu. Pak jsem tu zprávu viděl se ženou a nemohli jsme tomu uvěřit. Byl jsem zmatený. Bylo to těžké, protože spolu máme skvělý vztah. Nemohl jsem uvěřit, že Leo z Barcelony odchází,“ přiznal čtyřiatřicetiletý Alba, který na Camp Nou strávil dosud dvanáct ročníků. O tom, co se skutečně stalo podle něj ví jen samotní aktéři.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Volal jsem mu a řekl mi, že to není možné. Nešel jsem do podrobností, protože jen on a klub ví, co se stalo. Nevím, proč nemohl zůstat. Můžeme si položit spoustu otázek, ale neznám na ně odpověď,“ dodává na adresu sedminásobného držitele Zlatého míče, který definoval novodobou éru slavného klubu. „Vím, že to měl těžké. Měl tady rodinu, manželku, děti a přátele. Díky němu jsme vyhráli spoustu trofejí,“ kroutí hlavou.

Alba: Chtěl bych, aby se vrátil

Messi následně zamířil do francouzského Paris Saint-Germain, kde dosud působí. Již v létě mu však končí jeho dvouletá smlouva a dlouhodobě se spekuluje o jeho novém angažmá. Zájem o pokračování spolupráce má údajně sám francouzský klub, na čerstvého vítěze světového šampionátu si však brousí zuby i další kluby. Nejvýraznějšími zájemci jsou celky ze Saúdské Arábie či Spojených států. Není však vyloučený ani návrat na Camp Nou.

Právě tato možnost by podle Alby byla ideální. „Chtěl bych, aby se vrátil, ale nevím, jestli se to stane. Nemluvili jsme o tom, protože je hráčem PSG. Přál bych si, aby se vrátil. Bylo by to dobré pro klub i pro něj,“ věří opora defenzivy katalánského klubu. Přesto je podle něj Argentinec aktuálně v Paříži spokojený. „Je šťastný. První rok na tom nebyl dobře, bylo pro něj těžké přizpůsobit se tamnímu životu, ale poté jsem s ním mluvil a v tomto roce je mnohem lepší,“ zakončil.

:

Měl by se Lionel Messi po konci v Paříži vrátit do Barcelony?

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články