Aktuálně probíhají dva různé ročníky Ligy mistrů

Zdroj fotografie: smartgambling.ru

Koronavirová pandemie ovlivnila dění prakticky ve všech sportovních disciplínách a ve všech vyspělých státech celého světa. A nejvíce samozřejmě utrpěly mezinárodní soutěže, jejichž konání komplikují také rozdílné regulace mezinárodního cestování.

A povinné karantény, které jednotlivé státy ukládají vlastním návštěvníkům nebo zahraničním turistům. Přesto je pochopitelně soutěže typu Ligy mistrů třeba dohrát.

Play off v plném proudu

Že byla nejprestižnější mezinárodní klubová soutěž na světě obnovena, asi není třeba připomínat, v tuto chvíli jsou již odehrány všechny osmifinálové dvojzápasy a osmička nejlepších, ve které nechybí ani velcí favorité Barcelona, Bayern Mnichov a Paris Saint-Germain, se těší na čtvrtfinále. To se tentokrát bude hrát netradičně jen na jeden vítězný zápas, formát soutěže tedy bude připomínat například mistrovství světa.

Zdroj fotografie: apnews.com

Kvalifikace začíná

Kromě play off se ovšem hrají také kvalifikační utkání, přestože vítěz ročníku 2019/20 zatím ještě není znám. A je to vůbec poprvé v historii, kdy zároveň probíhají dva různé ročníky této soutěže. Také kvalifikace se hraje jen na jeden zápas, navíc na neutrálním hřišti Colovray Stadium ve švýcarském Nyonu. Utkávají se v ní zástupci fotbalových trpaslíků:

  • Tre Flori ze San Marina
  • Linfield ze Severního Irska
  • Drita z Kosova, které UEFA uznává
  • Inter Escaldes z Andorry
Zdroj fotografie: topsports.am

Politika ve fotbale

V prvních dvou zápasech kvalifikace uspěly týmy ze Severního Irska a Kosova. Pro druhý jmenovaný stát jde kromě sportovní stránky také o politickou záležitost, neboť Kosovo se snaží prosadit svou nezávislost na všech frontách. Připomeňme, že s kosovským výběrem se nedávno utkala také česká fotbalová reprezentace, v obou zápasech kvalifikace na EURO zvítězili domácí výběry 2:1. Bookmakeři ovšem kosovské Dritě příliš nevěří, podle kurzů se do předkola Ligy mistrů kvalifikuje spíše Linfield.