Aktuálně nejdražší zboží ve službách Barcelony

i Foto: wikitrends.xyz
                   

Zajímavé srovnání – celý kádr Slavie, který s Barcelonou ve středu sehrál duel v základní skupiny Ligy mistrů, má hodnotu 42 milionů eur. Tyto peníze však může Barcelona utržit hned za několik jednotlivců.  Kdo podle webu transfermarkt.de v téhle chvíli stojí nejvíce? Vše se dozvíte v našem nejnovějším žebříčku.

6. místo – Arthur Melo

Teprve třiadvacetiletý brazilský rodák Arthur Melo hraje v Barceloně druhým rokem. Ještě předtím oblékal dres domácího Grémia. V minulém ročníku zasáhl do sedmadvaceti zápasů, z nichž odešel se ziskem jedné gólové asistence. V aktuální sezóně záložník vstřelil už dvě branky a na další tři přihrál. Má tedy průměr téměř jednoho bodu na každý zápas. To je samozřejmě zohledněno v jeho tržní ceně, které už se vyšplhala na 70 milionů eur.

5. místo – Frenkie de Jong

Další mladá naděje ve službách Barcelony Frenkie de Jong z Nizozemka má teprve 22 let, už ale patří mezi stabilní články základní sestavy katalánského velkoklubu. Talentovaný záložník odehrál tři sezóny v Ajaxu a vyzkoušel si také kouzlo Ligy mistrů. Je členem reprezentačního výběru své země, za níž v kvalifikaci nastoupil do všech utkání. Jeho tržní cena se za poslední roky vyšplhala na 85 milionů eur. A určitě ještě poroste.

4. místo – Marc-André ter Stegen

Sedmadvacetiletý brankář s německými kořeny Marc-André ter Stegen působí v Barceloně už nějaký ten pátek. V roce 2015 k Messimu a spol. zamířil z domácí Borussie M’gladbach a ačkoli od začátku nebyl jasnou jedničkou, postupem času si mezi třemi tyčemi vybudoval opravdu silnou pozici. Je jistotou, kterou klub dlouho potřeboval. Pokud by jej ovšem chtěl prodat, přijde si na opravdu slušné peníze, konkrétně 90 milionů eur.

3. místo – Ousmane Dembelé

Tento dvaadvacetiletý francouzský útočník zatím zůstává hodně za původním očekáváním. V cestě jeho dalšími růstu prý stojí lenost a neochota učit se novým věcem. V novém ročníku bojuje se špatným zdravotním stavem a zatím odehrál jen tři zápasy. Jestli v Barceloně zůstane, není zatím vůbec jasné. Klub si díky němu může namastit kapsy, stojí totiž 100 milionů eur.

2. místo – Antoine Griezmann

Do Barcelony přišel v průběhu léta, kdy po pěti opustil křídla svého milovaného Atlética Madrid. Francouzský útočník začal i díky absenci mnoha zraněných hráčů v základní sestavě, odehrál osm zápasů v La Lize a nastřílel čtyři branky. K nim připojil ještě další 3 asistence. Svou produktivitou táhne klub vzhůru a s tím roste i jeho tržní cena. Ta se momentálně pohybuje kolem 130 milionů eur.

1. místo – Lionel Messi

Na vrcholu našeho žebříčku nemůže stanou nikdo jiný než Lionel Messi. Rodák z Argentiny je pro Barcelonu nepostradatelný již několik let a proto se od vedení dočkal obrovské pocty. Pokud bude chtít od příštího roku odejít, může tak učinit, aniž by za něj klub žádal jakékoli peníze. To je pro argentinskou fotbalovou soutěž určitě dobře, protože Messiho cena je aktuálně 150 milionů eur.

Foto: wikitrends.xyz

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články