O hvězdu Slavie je zájem v Turecku. Sešívaným se však nelíbí přestupová částka

Poslední týdny přestupového okna má před sebou pražská Slavia, která ještě může podniknout zajímavé přesuny. O jednu z opor sešívaných má totiž zájem turecký velkoklub.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Stoperský post patřil v uplynulých měsících k největším Achillovým patám hry pražské Slavie. Vedení sešívaných proto v létě stálo z hostování ve Slovanu Liberec jak ukrajinského obránce Maksyma Talovjerova, tak získalo další posilu. Dlouholetou smlouvu v Edenu podepsal dvaadvacetiletý bek Igoh Ogbu z norského Lillestromu. Již brzy by však mohly řady středních obránců opět prořídnout.

O třiadvacetiletého stopera Aihama Ousoua se totiž intenzivně zajímá turecký Besiktas. Švédský reprezentant má za sebou vydařený půlrok. Ač v domácí soutěži několik utkání vynechal, v Evropské konferenční lize odehrál téměř kompletní zápasovou porci. Vedle nestabilního Eduarda Santose a trápícího se Tarase Kačaraby se navíc stal opravdovým lídrem defenzivy.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Není proto divu, že zaujal také čtvrtý celek turecké nejvyšší soutěže. Ten již podle švédského serveru Sportsbladet zaslal do Edenu první konkrétní nabídku. Besiktas chce získat švédského reprezentanta na půlroční hostování s následným odkupem ve výši zhruba 85 milionů korun. Vedení pražské Slavie je údajně ochotné o transferu jednat, žádá však výrazné navýšení možné přestupové částky. Ousoua si totiž cení až na 130 milionů korun.

Okamžitý vzestup

Část z částky potenciálního přestupu by si navíc měl uloupnout také švédský BK Häcken. Právě z něj Ousou do Slavie před rokem a půl přišel. Sešívaní za něj tehdy zaplatili pouhých 14 milionů korun a důrazný stoper se téměř okamžitě zařadil k důležitým postavám sestavy. V Edenu odehrál napříč soutěžemi 59 utkání, ve kterých zaznamenal dvě branky a stejný počet asistencí.

Bývalý kapitán švédské jednadvacítky se navíc dostal také do seniorského národního týmu „Myslím, že to byla velká zkušenost. Mohl jsem si zatrénovat s velkými hráči. Dřív jsem hrál za jednadvacítku. Je tam plno hvězd, od kterých se můžu učit a taky přispěju svou hrou. Takže to byla dobrá zkušenost,“ prohlásil po posledním srazu reprezentace v říjnu letošního roku.

Měla by Slavia uvolnit Ousoua do Turecka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články