Aguero po přestupu do Barcelony promluvil o Messiho odchodu, motivaci i budoucnosti Koemana

Zdroj fotografie: Reuters
Po deseti letech v Manchesteru City odešel zpět do Španělska. Třiatřicetiletý kanonýr Sergio Aguero, který se před několika dny upsal Barceloně v rozhovoru pro klubový web promluvil o svém vztahu ke katalánskému klubu a Messiho možném odchodu.
Barcelona je nejlepší tým na světě, to všichni víme všichni. Podle mě to bylo dobré rozhodnutí a doufám, že budu moci pomoct týmu dosáhnout řadu úspěchů. Beru to jako  další krok v mé kariéře a jsem opravdu šťastný. Doufám, že budu klubu velmi nápomocný.Jsme tým a já se budu snažit udělat jen to nejlepší. Snad budeme na konci sezony ve hře o ty nejdůležitější trofeje,“ prohlásil argentinský reprezentant.
Ten již ve Španělsku působil, oblékal však barvy úřadujícího mistra La Ligy. „Přišel jsem do Evropy asi v osmnácti letech a to do Atlética Madrid, kde mi opravdu pomohli. Hodně jsem se tam toho naučil. Potom jsem šel do City a každý ví, jaké to v Premier League je. Změnilo to můj styl hry a všechny ty zkušenosti, které jsem získal, bych si chtěl přenést do Barcelony,“ prohlásil pětinásobný vítěz anglické Premier League.
Zdroj fotografie: Reuters

Promluvil i o možném setrvání svého spoluhráče z argentinské reprezentace a blízkého přítele Lionela Messiho, kterému za několik dní končí smlouva a stane se volným hráčem. „Doufám, že si spolu zahrajeme. Je to ale jeho rozhodnutí. Bylo by to skvělé, bych byl moc pyšný na to, že bychom si zahráli spolu. Řekl bych, že znám Messiho docela dobře,“ prozradil útočník, který má na svém kontě téměř čtyři stovky branek.

Myslím si, že v Barceloně zůstane. Mluvíme spolu každý den, ale nemůžu říct o čem. K příchodu do Barcelony mi pogratuloval. Známe se ještě z doby, kdy byl kluk, každý den jsme spolu trénovali. V nároďáku se vídáme jen občas, tady bychom se viděli každý den,“ dodal Aguero, který v loňské sezóně vinou zranění nastoupil jen dvanáctkrát.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Oproti minulé sezoně jsem tam prožil devět dobrých sezon a pomohl jsem týmu k důležitým trofejím. Tento rok přišlo to zranění kolene, pak covid. V posledních čtyřech měsících jsem se ale cítil fyzicky dobře, koleno už je v naprostém pořádku,“ prozradil pro fcbarcelona.com stonásobný reprezentant. Vyjádřil se i k budoucnosti současného kouče Ronalda Koemana, o jehož nástupci na lavičce se dlouhodobě spekuluje.

„To se mě netýká. Klub se rozhodne, já na to žádný názor nemám. S Koemanem jsem vůbec nemluvil,“ pokračuje. „Jsem velmi šťastný. Budu se snažit podávat co nejlepší výkony, abych pomohl týmu získat důležité trofeje. Mám z toho obrovskou radost, je to ten nejlepší tým na světě,“ zakončil.

zdroje: as.com, fcbarcelona.com, marca.com