Adriána Guľu čeká po vyhazovu z Plzně nové angažmá. Trénovat by měl i Klimenta a Frydrycha

Fotbalisty polské Wisly Krakow by měl v nadcházející sezóně koučovat explzeňský Adrián Gula. Zdroj fotografie: Depositphotos

Teprve před měsícem skončil na lavičce plzeňské Viktorie a už je blízko novému angažmá. Slovenský kouč Adrián Guľa i přes nezdary ve Štruncových sadech zaujal představitele polské Wisly Krakow a podle polského webu sport.pl by během několika následujících dní měl právě na lavičku třináctého týmu loňské sezóny usednout.

Dvouleté působení pětačtyřicetiletého trenéra Adriána Guľy v západočeské metropoli zdaleka nevyšlo podle představ. Viktoriáni neuspěli v boji o závěrečnou fázi evropské poháry, v lize museli bojovat o umístění v první pětce až do posledních kol. „Dělali jsme maximum, ale sám cítím, že to zatím nepřinášelo očekávané výsledky,“ prohlásil po svém odchodu slovenský kouč.

Zdroj fotografie: Depositphotos

„Věřím, že je v silách Viktorky, aby nad hlavu zvedla trofej a v příští sezoně hrála evropské poháry. Zůstanu i nadále fanouškem klubu i všech hráčů, které jsem zde mohl vést,“ dodal. Přesto bývalý mistr slovenské ligy na lavičce Žiliny zaujal a v průběhu několika dní by měl podle polského webu sport.pl nahradit na lavičce polské Wisly Krakow Kazimierza Kmiecika.

Polskému celku, který vlastní i stále aktivní hvězda klubu Jakub Błaszczykowski, se v uplynulé sezóně nedařilo. Klub skončil stejně jako v loňském ročníku až na třinácté pozici a to i přes příchod nových tváří. Vedení jednoho z historicky nejúspěšnějších polských klubů se proto rozhodlo pro změnu v trenérském štábu, do které právě Adrián Guľa zapadá.

Slovenský kouč by se navíc měl na stadionu Henryka Reimana setkat nejen s dlouholetým stoperem klubu Michalem Frydrychem, ale i s novou posilou. Tříletou smlouvu totiž v Krakově podepsal kanonýr Jan Kliment, který v loňském ročníku zářil v dresu Slovácka, kterému vystřílel i účast v evropských pohárech.