Adli z Leverkusenu dostal dvakrát žlutou za simulování. Po zásahu VAR rozhodčí oba tresty odvolal a nařídil penalty

To se jen tak nevidí. Adli z Leverkusenu dostal dvakrát v zápasu žlutou za simulování. VAR ale zasáhl a rozhodčí následně oba tresty zrušil. Místo toho nařídil penalty, díky kterým domácí porazili Bayern.

i Zdroj fotografie: Bayer Leverkusen

Hodně zvláštní pocity zažili během zápasu Leverkusenu s Bayernem domácí křídelník Amine Adli a rozhodčí Tobias Stieler. Hned dvakrát odměnil hlavní arbitr dvaadvacetiletého Francouze žlutou kartou za simulování v pokutovém území. V obou případech ovšem zasáhl VAR. „Dnes jste viděli, jak je tento systém důležitý,“ cituje sportovního ředitele Bayeru Rolfese německý deník Bild.

Tři střídání Bayernu o poločase

I když Bayern Mnichov vedl o poločase v BayAreně v Leverkusenu 1:0, trenér Nagelsmann byl hrubě nespokojený. O přestávce se rozhodl střídat hned tři hráče a trio Mané, Müller a Cancelo zůstalo v kabině. Výkonu hostů to nepomohlo, naopak domácí hráči začínali mít postupně navrch. Pomohla jim situace hned z 53. minuty.

iZdroj fotografie: Bayer Leverkusen

Adli vběhl s míčem do šestnáctky, Pavard mu přišlápl patu a zul mu přitom kopačku. Po pádu domácího hráče rozhodčí neukázal na značku penalty, ale udělil mu žlutou kartu za simulování. Adli zuřil a botu zahodil na trávník. Po chvilce se ovšem Stielerovi ozval ve sluchátku VAR Sören Storks. Po prohlédnutí opakovaného záběru sudí svůj verdikt přehodnotil. Žlutá se ruší a penalta!

Druhá žlutá za simulování

Palacios desítku proměnil a postaral se tak o vyrovnání na 1:1. Že nevstoupíš dvakrát do stejné řeky? Vyprávějte to dvojici Adli, Stieler. O patnáct minut později se levé křídlo Leverkusenu hnalo s míčem do šestnáctky. Upamecano ve skluzu netrefil míč a Adli se po kontaktu poroučel k zemi. Tobias Stieler měl opět jasno o simulování a hned měl v ruce žlutý kartonek. Domácí hráč signalizoval, ať se jde podívat na video.

Pak už se opakoval scénář z 53. minuty. Ozval se VAR, rozhodčí se vydal k monitoru a po chvilce ukázal na značku penalty. Vzápětí zrušil žlutou pro Adliho a opět se hráči omlouval. Palacios i tentokrát desítku proměnil a Leverkusen nakonec porazil Bayern 2:1. Ale nebýt VAR… Dnešek byl ukázkovým příkladem perfektní souhry s videorozhodčím. To byla dnes moje záchrana a záchrana pro celý zápas,“ řekl po utkání Stieler.

Adli: Před penaltami jsem byl napjatý

Video velebil i Adli. Nejen kvůli vítězství, ale protože se také ukázalo, že není simulant. „Byly tam dvě těžké situace a dnes jsem rád, že VAR zasáhl. Před a během těch dvou penalt jsem byl samozřejmě napjatý, ale teď jsme prostě šťastní a užíváme si vítězství,“ poznamenal Amine Adli. „Něco takového jsem ještě nezažil,“ dodal pro Bild Rudi Völler, který v minulosti za Leverkusen hrál, trénoval ho i působil ve vedení klubu.

Je systém VAR prospěšný nebo fotbalu škodí?