Adli z Leverkusenu dostal dvakrát žlutou za simulování. Po zásahu VAR rozhodčí oba tresty odvolal a nařídil penalty

To se jen tak nevidí. Adli z Leverkusenu dostal dvakrát v zápasu žlutou za simulování. VAR ale zasáhl a rozhodčí následně oba tresty zrušil. Místo toho nařídil penalty, díky kterým domácí porazili Bayern.

i Zdroj fotografie: Bayer Leverkusen
                   

Hodně zvláštní pocity zažili během zápasu Leverkusenu s Bayernem domácí křídelník Amine Adli a rozhodčí Tobias Stieler. Hned dvakrát odměnil hlavní arbitr dvaadvacetiletého Francouze žlutou kartou za simulování v pokutovém území. V obou případech ovšem zasáhl VAR. „Dnes jste viděli, jak je tento systém důležitý,“ cituje sportovního ředitele Bayeru Rolfese německý deník Bild.

Tři střídání Bayernu o poločase

I když Bayern Mnichov vedl o poločase v BayAreně v Leverkusenu 1:0, trenér Nagelsmann byl hrubě nespokojený. O přestávce se rozhodl střídat hned tři hráče a trio Mané, Müller a Cancelo zůstalo v kabině. Výkonu hostů to nepomohlo, naopak domácí hráči začínali mít postupně navrch. Pomohla jim situace hned z 53. minuty.

iZdroj fotografie: Bayer Leverkusen

Adli vběhl s míčem do šestnáctky, Pavard mu přišlápl patu a zul mu přitom kopačku. Po pádu domácího hráče rozhodčí neukázal na značku penalty, ale udělil mu žlutou kartu za simulování. Adli zuřil a botu zahodil na trávník. Po chvilce se ovšem Stielerovi ozval ve sluchátku VAR Sören Storks. Po prohlédnutí opakovaného záběru sudí svůj verdikt přehodnotil. Žlutá se ruší a penalta!

Druhá žlutá za simulování

Palacios desítku proměnil a postaral se tak o vyrovnání na 1:1. Že nevstoupíš dvakrát do stejné řeky? Vyprávějte to dvojici Adli, Stieler. O patnáct minut později se levé křídlo Leverkusenu hnalo s míčem do šestnáctky. Upamecano ve skluzu netrefil míč a Adli se po kontaktu poroučel k zemi. Tobias Stieler měl opět jasno o simulování a hned měl v ruce žlutý kartonek. Domácí hráč signalizoval, ať se jde podívat na video.

Pak už se opakoval scénář z 53. minuty. Ozval se VAR, rozhodčí se vydal k monitoru a po chvilce ukázal na značku penalty. Vzápětí zrušil žlutou pro Adliho a opět se hráči omlouval. Palacios i tentokrát desítku proměnil a Leverkusen nakonec porazil Bayern 2:1. Ale nebýt VAR… Dnešek byl ukázkovým příkladem perfektní souhry s videorozhodčím. To byla dnes moje záchrana a záchrana pro celý zápas,“ řekl po utkání Stieler.

Adli: Před penaltami jsem byl napjatý

Video velebil i Adli. Nejen kvůli vítězství, ale protože se také ukázalo, že není simulant. „Byly tam dvě těžké situace a dnes jsem rád, že VAR zasáhl. Před a během těch dvou penalt jsem byl samozřejmě napjatý, ale teď jsme prostě šťastní a užíváme si vítězství,“ poznamenal Amine Adli. „Něco takového jsem ještě nezažil,“ dodal pro Bild Rudi Völler, který v minulosti za Leverkusen hrál, trénoval ho i působil ve vedení klubu.

Je systém VAR prospěšný nebo fotbalu škodí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund