A zase on! Messi překonal milník, ale ztrátě nezabránil

Zdroj fotografie: goal.com

Kdo jiný, chtělo by se říct. Ve včerejším utkání mezi Barcelonou a Atleticem Madrid se Lionel Messi prosadil po panenkovské penaltě a připsal si další úžasný úspěch. 700 vstřelených branek v profesionálním fotbale.

Gól ztrátě nezabránil

50. minuta, stav 1:1, Messi jde na penaltu. Poradí si s ní s přehledem, panenkovským způsobem překonává Oblaka a Barcelona se dostává do vedení 2:1. Jediné, co ho v tom momentě asi trochu mrzelo, že překonaný milník nemohl slavit s fanoušky. Byl to pro něj 630. gól v dresu katalánského klubu, dalších 70 přidal za národní tým.

Radost ale po konečném hvizdu vystřídalo zklamání. Atleticu se totiž ještě podařilo vyrovnat, což Barceloně značně komplikuje pozici v boji o ligový trůn. Jestli Real Madrid zítra vyhraje, dostane se už do čtyřbodového trháku.

Zdroj fotografie: cbssports.com

Dožene Bicana?

Svým gólem se Messi zařadil do opravdu vybrané společnosti. Alespoň 700 gólů dal i Cristiano Ronaldo (725). Jsou to tak dva jediní aktivní hráči, co na tuto metu dosáhli.

Před Ronaldem pak najdeme skutečné legendy tohoto sportu. Gerd Muller s 735 brankami, Ferenc Puskacs s 746, Pelé s 767 a Romário s 772. Na čele žebříčku není nikdo jiný než česká legenda Josef Bican (805).