72 hodin, které rozhodnou o Ronaldově budoucnosti. V čem je jeho síla a proč by se nehodil ani Bílkovi?

KOMENTÁŘ: Budoucnost portugalského kanonýra Cristiana Ronalda i téměř 72 hodin před koncem přestupového období zůstává nejistá. Kdo se pohybuje mezi zájemci a v čem tkví hodnota pětinásobného držitele Zlatého míče?

i Zdroj fotografie: Manchester United
                   

Po nepostupu Manchesteru United do Ligy mistrů dal vedení jasně najevo, že stojí o odchod z Old Trafford. Přesto portugalský reprezentant Cristiano Ronaldo zatím nadále v anglickém klubu pokračuje navzdory svému přání. Jeho letošní čísla v anglické Premier League však podtrhují současné rozpoložení pětinásobného držitele Zlatého míče, který v případě setrvání bude poprvé v kariéře hrát Evropskou ligu.

V roli střídajícího hráče musel skousávat porážku s Brightonem, plný počet minut pak odehrál při ostudném debaklu 0:4 od Brentfordu. Od té doby Ronaldo pod Ten Hagem spíše paběrkuje a celkových 27 odehraných minut ve vítězných zápasech s Liverpoolem a Southamptonem je toho důkazem. Manchester United se zkrátka probudil bez své největší hvězdy v sestavě a začal sbírat body.

iZdroj fotografie: Manchester United

Chceme, aby zůstal,“ prohlásil po sobotním utkání trenér Ten Hag, přesto tím neuhasil oheň pochybností o budoucnosti produktivního útočníka. Ronaldo totiž zkrátka touží být největší hvězdou svého týmu, střílet důležité branky a překonávat rekordy v Lize mistrů. Současný Manchester United mu však, i vzhledem k Ten Hagově hernímu stylu, ani jednu z těchto ambicí nemůže pomoci naplnit.

Ronaldův styl zaniká

Odchod, ať formou ročního hostování či trvalý, by proto mohl vyřešit Ronaldovo přání navzdory slovům nizozemského kouče. Celá záležitost má však další háček v podobě (ne)zájmu zvučných velkoklubů, které již dávno nevyznávají Ronaldův styl s minimem presinku a laxním bráněním soustředěný čistě na ofenzivu. S nadsázkou tak můžeme říct, že o současného Ronalda by ve svém mužstvu nestál ani kouč Michal Bílek, který se na účast mezi evropskou smetánkou připravuje na lavičce Plzně.

iZdroj fotografie: Manchester United

Počet vhodných klubů tak napočítáme na prstech jedné ruky. Výrazný zájem však nemá ani Atlético Madrid, ani Chelsea. Nejskloňovanějším možným jménem zůstává italská Neapol, která si navíc uvědomuje dalších možných dopadů příchodu tak velkého jména. Sedmatřicetiletý Ronaldo totiž už zdaleka není jen fotbalistou, jde spíše o značku. Pro Neapol, která v posledních letech zdaleka nepatří mezi evropskou špičku, by tak mohlo jít o kýžený krok zpět ke slávě.

Noční můra

Podle britských sázkových kanceláří je přesto nejpravděpodobnějším scénářem Ronaldovo setrvání na Old Trafford. Otazníkem tak zůstává, zda nepůjde pro Portugalce o nejhorší ročník v kariéře a noční můru. Zkušený střelec totiž zřejmě nebude stavebním kamenem mužstva a jeho čas strávený na lavičce náhradníků se tak bude zvětšovat. V sedmatřiceti letech si navíc zahraje poprvé jen Evropskou ligu svým přáním navzdory.

Je od Manchesteru United rozumné nechat Ronalda ve svém kádru?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články