Drama ve Formuli 1! Latifiho Williams se během testování ocitl v plamenech. Pneumatika málem zranila pořadatele

Dopolední část druhého testovacího dne Formule 1 v Bahrajnu přinesla dramatické okamžiky, když se vzňal monopost Nicolase Latifiho. Jezdec Williamsu po zastavení mimo trať pomáhal pořadatelům hasit. Když se jeden z nich přiblížil k plamenům, nechybělo mnoho, aby ho zranila pneumatika, která vybuchla.

i Zdroj fotografie: Formula 1
                   

Šestadvacetiletý Kanaďan ve čtvrtek na trať v Bahrajnu nevyjel. V pátek pak absolvoval jen dvanáct kol, když začal mít problémy se zadními brzdami svého monopostu. „Snažil jsem se dojet zpět do boxů udržováním rychlosti a s minimálním použitím brzd, protože když zastavíte, oheň se pokaždé zhorší,“ uvedl Latifi pro Motorsport.com. Jeho slova se potvrdila. Když dostal hodiny a zastavil mimo trať, plameny se rychle začaly šířit. Jezdec Williamsu kvapně opustil kokpit a během pár vteřin už pomáhal pořadatelům hasit. O dramatickou chvíli se pak postarala explodující pneumatika. Nikdo naštěstí nebyl zraněn.

Druhý testovací den skončil pro Williams hodně brzy. Konkrétně po necelých dvou hodinách. Poškození monopostu bylo natolik závažné, že jej v průběhu pátku mechanici a inženýři nedokázali dát dohromady. Na začátku odpolední části tým potvrdil, že na trať znovu vyjede až v sobotu. Nicolas Latifi absolvoval jen dvanáct kol. A jeho nejlepší čas? Na Ferrari Carlose Sainze ztrácel 6,3 vteřiny.

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články