Leclerc i Sainz se obávají, že Ferrari nebude v Austrálii Red Bullu stačit

Začátek sezóny vyšel Ferrari skvěle. Stáj z Maranella kraluje ve Formuli 1 pořadí jezdců i poháru konstruktérů. Na upravený okruh v Melbourne přesto míří Charles Leclerc a Carlos Sainz s obavami. Co je k tomu vede?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Po dvou závodech seriálu Formule 1 vede Ferrari pohár konstruktérů a Charles Leclerc kraluje bodování jezdců. Carlos Sainz je navíc v pořadí hned za ním. I přes tyto úspěchy vyhlížejí oba jezdci Velkou cenu Austrálie s obavami. Co je k tomu vede? „Celkově si myslím, že vlastnosti tratě našemu autu moc nesedí. Stará trať by nám vyhovovala víc,“ řekl pro stránky Formula1.com lídr šampionátu Leclerc.

„Naše auto bylo silné na obou okruzích, na kterých jsme dosud jeli. Je ale pravda, že v Džiddě s větší přímkou (rychlosti) ​​vypadal Red Bull jako lepší a lépe vyvážené auto, pokud jde o maximální rychlost a rychlost v zatáčkách,“ vysvětlil Carlos Sainz. Okruh v Albert Parku doznal od minulého závodu Formule 1 v Austrálii několika změn, nyní bude výrazně rychlejší.

„Vzhledem k tomu, jak dlouhé jsou tu rovinky, možná je na to Red Bull trochu víc připravený,“ dodal Španěl. Velká cena Austrálie nabídne v neděli také čtyři zóny DRS. „V podstatě ji mají všechny rovinky,“ poznamenal Leclerc. O zajímavé souboje tak nebude nouze.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články