Viktoria Plzeň krok od základní skupiny EL. Chceme ukázat sílu, kvalitu a odhodlání, burcuje Guľa

(zdroj: Reuters.com, David W Cerny)

Ocitnou se v základní skupině Evropské ligy hned čtveřice českých týmů? Po Spartě a Slavii budou v dnešním finále kvalifikace o Evropskou ligu bojovat Viktoria Plzeň a Slovan Liberec. Viktoriáni vycestovali do izraelské Beer Ševy, naopak Liberec se bude snažit v domácím prostředí udolat kyperský APOEL. 

Plzeň si v předchozím kole poradila Sonderjyske 3:0, i proto je odhodlání k postupu do hlavní části pohárové soutěže obrovské. „Celý tým se těšíme. Víme, o co hrajeme, půjdeme do toho určitě naplno,“ řekl pro klubový web stoper Lukáš Hejda. „Máme zkušený tým, od čehož se můžeme odrazit. Mohly by nám pomoci právě zkušenosti získané z těžkých zápasů tohoto typu,“ ví třicetiletý stoper.

Viktoriáni se po příchodu útočníka Zdeňka Ondráška herně i výsledkově zvedli a do Izraele odjízděli na vítězné vlně. Naposledy hravě přestříleli nováčka z Brna 4:1. „Vítězná vlna je podstatná k tomu, že hráči mají sebevědomí a cítí, že se jim dařilo nejen výsledkově, ale i z hlediska týmovosti, kvality a nasazení,“ ví Adrián Guľa. „Máme to na čem postavit, i když je to jeden zápas, ve kterém bude rozhodovat sportovní forma,“ prozradil pro fcviktoria.cz

Beer Ševa však nebude lehkým soupeřem. Izraelský celek je v kvalifikaci od prvního předkola. Nejprve vyřadil 3:0 gruzínské Dinamo Batumi, poté 2:1 s albánské Laci a naposledy třemi góly zastavila skotský Motherwell. „Je to zkušený mančaft, co hraje poháry delší dobu. Je zaměřený na držení míče, jeho kontrolu přes technické hráče a má to postavené přes zajímavé individuality,“ přiznal Guľa. „Ale v play-off jsou jen kvalitní týmy, ten máme i my,“ dodává jedním dechem.

Liberec sází na týmovost

Na „zápas roku 2020“ překřtil utkání Liberce s Apoelem kouč Pavel Hoftych. I proto Slovan v lize nastoupil ve značně pozměnené sestavě, která nestačila na Pardubice. „Všichni víme, že jde o důležitý zápas,“ řekl na tiskové konferenci Hoftych. „Víme o co jde, popereme se s kvalitním i zkušeným soupeřem, který má zvuk,“ pokračuje.

Kyperský soupeř by měl zlobit zejména v útoku. „Hlavně v ofenzivě, zkušenosti a schopnosti obcházet hráče v souboji jeden na jednoho. Dali dohromady nové mužstvo. Může jim trochu chybět týmovost, na tu budeme zase vsázet my,“ řekl.

Slovan v minulém kole kvalifikace zvítězil nad rumunským FCSB 2:0, i proto kouč APOELu Marinos Ouzounidis nechce český celek podcenit. „Slovan je dobrý tým. Nemá sice tolik zkušeností, ale odehrál dobré duely. Kvalita mu určitě nechybí,“ uvedl. Utkání na stadionu U Nisy začíná v 19:00 a přímým přenosem ho vysílá O2 TV Sport. Izraelská mise Viktorie Plzeň odstartuje v 19:30 a vysílat jej bude ČT Sport.