Sparta v Miláně třikrát inkasovala, Ibrahimović nedal penaltu. Říkal jsem si, že mu to chytnu, věřil si Heča

Pražská Sparta i v druhém utkání základní skupiny Evropské ligy prohrála. Na San Siru nestačila na favorizovaný AC Milán a po porážce 3:0 zůstává bez bodů. Skóre otevřel ve 24. minutě Brahim Diaz. Italové mohli do poločasu přidat i druhý gól, jenže penalta Zlatana Ibrahimoviće skončila na břevně. Sveřenci Stefana Pioliho přidali v 57. druhý gól z kopačky Rafaela Leaa a o deset minut později se prosadil i Diogo Dalot. „Určitě, sice jsme neměli moc šancí, ale do druhého poločasu jsme vstoupili lépe. Bohužel, ten druhý gól nás definitivně uzemnil,“ řekl po utkání pro sparta.cz brankář Milan Heča.

AC Milán od prvních minut na hřišti dominoval, po pěti minutách napřáhl z hranice pokutového území Alessio Romagnoli, jeho pumelice však zamířila jen na tribunu. V 15. minutě se dostal po rohu do šance Zlatan Ibrahimović, ale jeho hlavička mířila mimo tři tyče. Aktivita domácím přinesla úvodní trefu, ve 24. minutě se po přihrávce Ibrahimoviće dostal k míči Brahim Diaz, kličkou odzbrojil Davida Lischku a ranou mezi nohy otevřel skóre.

Sparťanskému stoperovi se vstup do utkání vůbec nepovedl, ve 35. minutě ve vápně jasně zatáhl za Ibrahimoviće a sudí Ozkahya nařídil pokutový kop. „Říkal jsem si, že mu to chytnu,“ přiznal po utkání pro sparta.cz brankář Milan Heča. Příliš práce však s penaltou neměl, švédský kanonýr totiž napálil svůj pokus jen do břevna.

Do druhého poločasu nastoupil místo švédského střelce jednadvacetiletý talent Rafael Leao, které mohl v zápětí hned skórovat. Ve 49. minutě běžel sám na Heču, ten však jeho přízemní ránu, stejně jako dorážku Tonaliho, vychytal.

V 59. už však musel lovit míč ze sítě, dokonalou přihrávku za obranu využil právě Leao. „Určitě, sice jsme neměli moc šancí, ale do druhého poločasu jsme vstoupili lépe. Bohužel, ten druhý gól nás definitivně uzemnil,“ hodnotil po utkání Heča. Ten inkasoval i potřetí, v 67. minutě se dostal po dalekonosném pasu Binnásira do vápna levý bek Diogo Dalot a za přispění teče Vindheima upravil na konečných 3:0.

„Bylo to pro nás další setkání se špičkovým evropským fotbalem a skončilo to stejným rozdílem jako s Lille,“ řekl pro Sparta TV po utkání trenér Václav Kotal. „To znamená porážkou o tři góly. Mohlo to být i horší. Naštěstí Ibrahimović nedal penaltu. Opět se ukázalo to, co se neustále snažíme dělat,“ pokračuje. „To znamená vysvětlovat hráčům, že základem, pokud chci hrát dopředu, je kvalitní výběr místa. My jsme většinu míčů v prvním poločase přebírali u vlastní branky a kombinovali místo dopředu dozadu. To samozřejmě s takhle silným soupeřem nemůže vést k úspěchu,“ zakončuje.