Preview čtvrtfinále Evropské ligy mezi Villarrealem a Valencií

Foto: pixabay.com

Jako poslední čtvrtfinálový duel Evropské ligy nás čeká čistě španělská záležitost. Podle kurzů sázkových kanceláří by se opět mělo jednat o jednoznačnou záležitost ve prospěch Valencie, ale ani zde není radno podceňovat kurzového outsidera.

Villarreal

Sezónu kontrastů prožívají hráči Villarrealu. Ačkoliv se to z výsledků z Evropské ligy nemusí zdát, v domácí lize balancují hráči žluté ponorky na hranici sestupu. Villarrealu se totiž nepovedl začátek ročníku a poté se již nedokázali do tempa. Nyní tedy musí v La Lize bojovat o holé přežití. Jaký to paradox, když se podíváme na výsledky tohoto týmu v Evropské lize, kdy v posledním kole dokázal Villarreal vyřadit silný Zenit Petrohrad a o kolo dříve i Sporting Lisabon.

Zdá se tedy, že Villarreal nemá problémy s motivací na zápasy EL, ale v domácí lize už je to horší. Reálně tedy hrozí, že tým, který v domácí soutěži sestoupí, bude hrát Ligu mistrů. V případě vítězství v EL by byl totiž Villarreal pro příští ročník nasazen přímo do základní skupiny Ligy mistrů. Ale to již opravdu hodně předbíháme. Nyní je třeba soustředit se na souboj s Valencií.

Valencie

Hráči Valencie jsou na tom o mnoho lépe. V domácí lize jim totiž patří šestá pozice s minimální ztrátou na příčky zaručující Ligu mistrů. Čtvrtfinálový souboj navíc bude Valencie začínat na venkovním hřišti, což jim bude jistě vyhovovat, jelikož v posledních pěti vzájemných duelech na hřišti Villarrealu vyhrála Valencia dva zápasy a jeden remizovala. V pohárové matematice je samozřejmě velmi kladně chápána i remíza.

V předešlém kole vyřadila Valencie ruský Krasnodar. Rozhodně se však nedá říci, že by se jednalo o suverénní postup, rozhodovala totiž jediná branka. Přesto sázkové kanceláře počítají spíše s postupem právě Valencie. Důvod je jednoduchý, je totiž evidentní, že co se týče kvality kádru, je na tom Valencie o mnoho lépe než jejich soupeř. Ten má v podstatě k dispozici pouze formu v evropských pohárech, jinak příliš mnoho nabídnout nemohou.