Preview čtvrtfinále Evropské ligy mezi Slavií a Chelsea

i Foto: pixabay.com
                   

Jednoznačně nejatraktivnější čtvrtfinálový duel pro české fanoušky bude souboj mezi pražskou Slavií a londýnskou Chelsea. Ačkoliv je zde favorit jasný a předpokládá se, že postoupí Chelsea, rozhodně to neubírá na atraktivitě zápasů, které nás čekají.

Slavia Praha

Pražský celek má nyní obrovskou výhodu v tom, že mají opravdu široký kádr. Ten se totiž teď bude skutečně hodit. Nejen, že v domácí lize mají zatím nejlepší výchozí pozici k tomu, aby získali titul, zároveň jsou stále ve hře v domácím poháru a dále pak samozřejmě chtějí odehrát důstojné zápasy s evropským gigantem z Chelsea. Minimálně na na domácím hřišti se očekává, že Slavia svého soka potrápí. Na domácí půdě jsou totiž mimořádně silní, což v letošním ročníku už pocítili jak domácí kluby tak kluby ze zahraničí.

Fanoušci si jistě pamatují poslední kolo Evropské ligy, kdy Slavia šokovala španělskou Sevillu a po venkovní remíze dokázali uhrát stejný výsledek i na domácí půdě, načež v prodloužení přidala další dvě branky a postoupila. Je ovšem jasné, že soupeř v podobě Chelsea bude o mnoho těžší kalibr, přesto však Slavia rozhodně není úplně bez šance.

Chelsea

Londýnský celek je na tom v domácí lize o něco hůře. Stále nemá jistou pozici zaručující Ligy mistrů pro příští rok. V rozmezí tří bodů jsou totiž rozmístěny hned čtyři kluby, které bojují o dvě zbývající místa pro Ligu mistrů. Ani forma londýnského celku se nedá nazvat nikterak skvělou. Po klopýtnutí v domácím zápase s Wolves, nedokázala Chelsea bodovat na Evertonu a ztratila dříve získané pozice. Nyní už se pomalu vrací do dřívější formy, ale stále je co zlepšovat.

V minulém kole Evropské ligy vyřadila Chelsea Dynamo Kijev, a to po jednoznačné průběhu a výsledném skóre 8:0. Je evidentní, že Chelsea podobně jako Arsenal, bude brát Evropskou ligu velmi vážně, jelikož se může stát, že nakonec právě vítězství v ní může zajistit Chelsea Ligu mistrů pro příští rok, pokud tedy v domácí lize nebude podávat dobré výkony. Jako zajímavost ještě lze uvést, že UEFA v posledních dnech zamítla odvolání Slavie a v zápase proti Chelsea bude na pražském stadionu uzavřena jedna z tribun. Proti takovémuto zvučnému soupeři je to jistě velká škoda.

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články