Preview čtvrtfinále Evropské ligy mezi Benficou a Frankfurtem

Foto: pixabay.com

Co se týče zvučnosti jmen týmů bude se pravděpodobně jednat o nejméně atraktivní duel čtvrtfinále EL, ovšem to ani náhodou neznamená, že nás čeká fotbalová nuda. Oba celky mají za sebou v letošním roce několik zajímavých výsledků, kdy dokázaly porazit i papírově silnější týmy.

Benfica Lisabon

Situace tohoto portugalského týmu rozhodně není jednoduchá. Možná trochu překvapivě se dostali už do čtvrtfinále EL a k tomu na domácím kolbišti bojují o titul s Portem. To znamená, že jsou zde obrovské nároky na šíři kádru, jelikož program Benfici na následující dny a týdny je více než nabitý. Za zmínku také jistě stojí, že s jejich současným soupeřem z Frankfurtu se v rámci evropských pohárů ještě nikdy nesetkala, což jasně dokládá o jak nevyzpytatelný souboj zde půjde.

V minulém kole vyřadila Benfica chorvatské Dinamo Záhřeb. Ačkoliv první zápas na venkovním hřišti prohrála, v druhém dokázali vsítit potřebnou branku a v prodloužení již dvěma dalšími brankami definitivně rozhodla. Pokud chce portugalský celek postoupit, bude tomu muset nejvíce pomoci hned v prvním zápase na vlastním stadionu. Nepočítáme-li lednovou prohru s Portem, Benfica na svém hřišti neprohrála patnáct zápasů v řadě.

Frankfurt

Pokud jsme zmínili formu Benfici na domácím hřišti, musíme upozornit také na formu Frankfurtu. Ze všech bundesligových celků je to totiž právě Frankfurt, kdo má momentálně nejlepší formu. Z posledních pěti zápasů v domácí lize si připsali plný počet bodů. K tomu dokázali v posledním kole Evropské ligy vyřadit silný Inter Milán. Právě to jsou nejspíše argumenty pro to, aby sázkové kanceláře v souboji těchto týmů více věřili v postup německého celku.

Jistě bude také zajímavé sledovat, jak také Frankfurt souboje v Evropské lize pojme. V domácí lize totiž momentálně drží čtvrtou pozici, která by jim zaručovala přímý postup do Ligy mistrů pro příští rok. Nyní však budou muset tříštit síly i v evropské lize, kde šance na to, že by si došli až pro titul, v konkurenci týmů jako je Arsenal nebo Chelsea, je poměrně malá. Uvidíme tedy, jak si německý celek povede, každopádně by však bylo velmi nefér tvrdit, že se zde bude jednat o nezáživný fotbalový zážitek.