Pražskou Slavii čeká již tento týden souboj s anglickým gigantem. Bude to jiná dimenze, ví Kuchta

Největší hvězdou Leicesteru City je anglický reprezentační střelec Jamie Vardy, na fotografii s koučem Brendanem Rodgersem. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Tři góly. Právě tento počet branek vstřelily shodně o víkendovém kole svých nejvyšších soutěží pražská Slavia a Leicester City, které čeká již ve čtvrtek úvodní souboj vyřazovací části Evropské ligy. Anglický velkoklub si poradil s úřadujícím mistrem z Liverpoolu, Slavia porazila nováčka z Pardubic. Podle útočníka Jana Kuchty, který se z posledních šesti utkání trefil devětkrát však čeká červenobílé jiná fotbalová dimenze.

„Máme výborně vyvážené mužstvo, jsem moc rád, že nám to tak padá,“ prohlásil Kuchta, který se dvakrát trefil i v utkání proti Pardubicím a nahlas si řekl i o reprezentační pozvánku. „Kluci vzadu skvěle brání, hru máme až na nějaké výjimky perfektně zorganizovanou. Ale teď nás prověří Leicester, to bude úplně jiná dimenze,“ přiznal pro klubový web.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Ohromně se těším, pro takovéto zápasy fotbal hrajeme,“ míní pro slavia.cz čtyřiadvacetiletý útočník. „Jsme rádi, že nám vylosovali Leicester, je to anglický mistr, letos se pohybuje také nahoře, mají kvalitní mužstvo,“ ví letošní jedenáctibrankový střelec. Toho čekají i souboje s anglickým reprezentačním útočníkem Jamiem Vardym, který se v letošním ročníku Premier League trefil již dvanáctkrát.

„Ale souboj Kuchta-Vardy? To je úplně někde jinde, než jsem já. Jak on hraje, tak bych si přál hrát. Je to skvělý útočník, na kterého si budeme muset dát velký pozor. Stejně tak na další jejich hráče,“ dodal. Úvodního duelu, který se díky vládní vyjímce bude hrát v pražském Edenu, se nemůže dočkat i záložník Lukáš Provod, který věří, že načasování formy se svěřencům kouče Jindřicha Trpišovského povedlo.

Kouč Slavie Praha Jindřich Trpišovský. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Hrozně se těším. Pro nás bude svátek, že sem přijede takový tým z Premier League. Je důležité, že jsme si potvrdili formu, kterou jsme měli před Příbramí. Na zápas se strašně těšíme, doufám, že ho zvládneme a uhrajeme si dobrý výsledek pro odvetu v Leicesteru,“ prozradil pro slavia.cz. Doplňuje jej i navrátilec Simon Deli. „Z takových zápasů musíte mít radost. Na zápas se moc těším. Doufám, že z milosti boží, předvedeme dobrý výkon, vyhrajeme a uvidíme, co se stane v dalších zápasech,“ řekl.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský pak upozorňoval zejména na poslední duel Leicesteru proti Liverpoolu, ve kterém lišky dokázaly skórovat hned třikrát v rozmezí deseti minut, čímž otočili duel proti úřadujícímu mistrovi na svou stranu. „Ukazuje to sílu a vyspělost Leicesteru, otáčeli zápas a vyhráli 3:1. V tabulce jsou, kde jsou, a ukazuje to, že hrajeme s týmem z top trojky Premier League. To hovoří za vše, mají velkou kvalitu. Vrátil se jim Jamie Vardy, se kterým na hřišti mají kvalitu a mentalitu o 50 % vyšší, otočili to i díky němu,“ dodal pro klubový web.