Plzeň v Izraeli neuspěla a poháry si nezahraje. Nezvládli jsme to, smutnil Guľa

                   

Plzeňská Viktoria si letos poháry nezahraje. Utkání v Beer Ševě nezvládla, nevstřelila ani gól a brány Evropské ligy ji tak podruhé za sebou zůstanou zavřené. Izraelské mužstvo šlo do vedení již ve 4. minutě, kdy se z penalty po zákroku Hrušky prosadil Josue. „Brzký gól, to je vždycky rána, trochu nás to utopilo. Ale pořád to bylo na začátku, byl před námi celý zápas a prostě jsme to nezvládli,“ řekl pro fcviktoria.cz záložník hostů Lukáš Kalvach.

„Byl to zápas kdo s koho a rozhodly mikrosituace,“ řekl po utkání pro klubový web kouč Adrián Guľa. „Ta první byla opět penaltová, ale na druhou stranu jsme měli minimálně 90 minut na to, abychom se z toho dostali. Na chvilku nás to vykolejilo, což je přirozené,“ pokračuje. „Potom jsme poměrně zrychlili hru, ale nebylo tam tolik finálních přihrávek, kolik bychom potřebovali. Snažili jsme se tam nějak dostat, ale nefungovalo to,“ dodává.

Viktoriáni tak budou v letošní sezóně bojovat zejména v domácí lize a poháru. „Hráli jsme zápas o všechno, kde cítíte zodpovědnost za klub, za chlapce. Chcete to dokázat, tak je jasné, že jsem z toho smutný,“ dodal Guľa, který se ve Štruncových sadech ocitl právě po nepovedených kvalifikacích do Ligy mistrů, respektive Evropské ligy pod hlavičkou Pavla Vrby.

Na šance si nevzpomínám, přiznal Bucha

„Dali gól a my jsme ho nedali. Měli jsme na to celý zápas. Věřili jsme, že nějakou branku vstřelíme. Měli jsme možná závary, ale na šance si nevzpomínám,“ zhodnocoval pro fcviktoria.cz mladý záložník Pavel Bucha. „Do poslední chvíle jsme živili naděje, ale závěr jsme nezvládli,“ dodal.

https://www.instagram.com/p/CF1XGd3sQvX/

Pro Viktorii může být dvouletá absence v pohárech i finanční ránou. Klub je závislý právě na příjmech z pohárové Evropy, přesto před časem tvrdil generální ředitel klubu Adolf Šádek nechal slyšet, že klub situaci zvládne. „Postup do skupiny pro nás není nutností z hlediska ekonomiky,“ prohlásil. I přesto je jasné, že klub pohárové peníze potřebuje. To byl prvotní cíl i přestupu Zdeňka Ondráška, za kterého Viktoriáni vysázeli na své poměry rekordních zhruba půl miliónů dolarů (10 miliónů korun).

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund