Liberec vyzve v EL favorizovanou Crvnou Zvezdu. Jedeme pro zkušenost, porvat se a ukázat se, burcuje Hoftych

Guelor Kanga v dresu Crvne Zvezdy Bělehrad. (zdroj: twitter.com/transferslive5)

Liberecký Slovan, který před týdnem nečekaně získal skalp belgického Gentu, má před sebou dalšího favorizovaného soupeře. Na bělehradském stadionu Rajka Mitiće ho čeká srbská Crvna Zvezda spolu s ex-sparťanským záložníkem Guélorem Kangou. „Celé mužstvo je skvělé, takže jednotlivce vyzdvihovat nejde. Když vypadne jeden z krajních hráčů, zastoupí ho jiný kraj. Na rozdíl od Gentu jsou hodně kompaktní a vynikající v obraně,“ řekl pro fcslovanliberec.cz kouč Pavel Hoftych.

Právě Kanga může být jednou z největších ofenzivníh hrozeb srbského mužstva. „Víme, jaký je – výborný fotbalista, ale velký provokatér,“ komentoval působení gabonského záložníka pro fcslovanliberec.cz. „Berte to tak, že Kanga, který tady patřil herními kvalitami k ozdobám ligy, je tam jen jeden z mnoha. Určitě se nevěnujeme speciálně jemu. Celé mužstvo z Bělehradu je na vysoké úrovni. Není to o Kangovi, ale o obou křídlech, která jsou vynikající. On je spíš taková perlička,“ dodává.

Crvna Zvezda v úvodním utkání očekávaně podlehla favoritovi skupiny z Hoffenheimu, i proto proti Liberci musí nutně bodovat. „Očekávání jsou nejvyšší, hrajeme doma a musíme vyhrát. I když je harmonogram velmi těsný a rytmus zápasů je pekelný, měli jsme čas si odpočinout a připravit se na zápas. Víme, proti komu hrajeme. Slovan je disciplinovaný tým, hraje efektivně, což jsme viděli na zápase proti Gentu,“ komentoval soupeře trenér srského mužstva Dejan Stanković.

„V Německu se nám nepodařilo ukázat naše nejsilnější zbraně. Dne to však bude uplně jiný zápas, nesmíme jim dovolit nás eliminovat. Musíme hrát na míči a i po ztrátě se vždy rychle zformovat,“ nastiňuje recept jak na podještědský celek. „Každý zápas Evropské ligy přináší tlak, naším cílem je jednoznačně postoupit a uděláme pro to vše,“ dodává.

Trenér Liberce Pavel Hoftych je si taktéž vědom síly soupeře. „Crvena zvezda je aktuálně výborné mužstvo. Potkal jsme se s nimi dva roky zpátky jako manažer Trnavy a od té doby se zase někam posunuli,“ řekl pro fcslovanliberec.cz „Jsou o level lepší, než byli tehdy. Těžko u nich momentálně hledáte slabiny. Jsou silní směrem dopředu, mají spoustu reprezentantů a hodně dynamických hráčů. Z mého pohledu jde o mimořádně těžkého soupeř,“ dodal. Utkání začíná v 18:55 a přímým přenosem jej vysílá Nova Sport 1.