Liberec schytal v Bělěhradu pětibrankový debakl. Spadlo jim tam snad všechno, smutnil Nguyen

i zdroj fotografie: Reuters

Pokud se fotbalisté Slovanu Liberec po výhře nad belgickým Gentem vznášeli v oblacích, utkání proti Crvne Zvezde je vrátilo zpět na zem. V srbském Bělahradu prohrávali již po dvaceti minutách po dvou trefách El Fardou Ben 2:0, naději na bodový zisk před koncem poločasu ještě vykřesal Matoušek. Crvna Zvezda však předvedla famózní vstup do druhé půle a po trefách Milana Gajiče, Aleksandra Kataie a Diega Falcinelliho slaví vítězství 5:1.

Domácí vstoupili do utkání jednoznačně aktivněji a brzo mohli slavit. V 9. minutě se El Fardou Ben dostal ve vápně k centru Milana Rodiče a hlavou překonal Filipa Nguyena poprvé. Crvna Zvezda nadále dominovala a mohla v zápětí přidat další branku, tutovku Veljko Nikoliće i ránu Mirko Ivaniče však skvělým zákrokem Nguyen vytěsnil.

Ve 22. minutě šli přesto Srbové do dvoubrankového vedení. Po přihrávce Ivaniče se dostal míč do vápna před El Fardou Bena, který si s pohotovým zakončením věděl rady. Ve 38. minutě mohli domácí vést už rozdílem tří branek, pumelice Aleksandra Kataie však zamířila jen do tyče. Liberec dokázal do konce první půle snížit, ve 41. minutě se k dalekonosnéé střele odhodlal Jan Matoušek a nechytatelnou ranou překonal Borjana.

Úvod druhého dějství opět patřil domácím. V 50. minutě Mikula vypíchnul balón Kataiovi, míč se ale dostal k Milanu Gajičovi, který se z úhlu nemýlil. O osm minut později se dostal do samostatného úniku Katai, jeho pokus však ztroskotal na Nguyenovi. V 62. minutě mohli hosté z volného přímého kopu snížit, na výtečný pokus Kamsa Mary ale odpověděl brankář Milan Borjan výtečným zákrokem.

V 67. minutě se dostal do samostatné akce Katai a s přispěním teče liberecké obrany přidal čtvrtou branku. O tři minuty později ještě navýšil vedení po rohu Diego Falcinelli a Liberečtí si tak odvážějí z Bělehradu porážku 1:5.

„Když jsme dali na 1:2, tak jsme si říkali, že se nemusíme nikam hnát a šance určitě přijdou, že třeba přidáme ještě gól,“ řekl po utkání pro fcslovanliberec.cz Nguyen. „Hlavně že nesmíme ještě inkasovat, což se nám nepovedlo hned v páté minutě druhého poločasu,“ pokračuje. „Po odrazech nám tam spadl třetí gól, ale i tak jsme měli nějaké šance. A myslím si, že důležitý byl zákrok gólmana po přímém kopu. Kdybychom dali na 2:3, tak by to byl ještě otevřený zápas. Čtvrtá a pátá branka nás už však zlomila a bylo vymalováno,“ dodal.