Zmrazený citrón je kyselý zázrak. Podívejte se, s čím vším vám pomůže

                   

Citróny jsou levné, dostupné, a přitom patří mezi přírodní top potraviny. Je až s podivem, co všechno se nachází v tomto žlutém plodu jen o málo větším než slepičí vejce. Jsou sice kyselé, ale svou ne příliš lahodnou chuť kompenzují obsahem živin – najdete v nich provitamíny A, vitamín B, vápník, draslík, fosfor, hořčík, železo, zinek, pektin a další jako je kyselina citrónová nebo askorbová. Významnou složkou jsou také limonoidy. Díky tomuto všemu jsou citróny velmi schopné v boji proti různým onemocněním, ať už banálnějšího charakteru, jako je nachlazení, nebo závažnějšího, jako je rakovina.

Účinky citrónu na naše zdraví

Díky výše zmíněným látkám jsou citróny velmi účinné na mnoho nemocí. Celkově výrazně zvyšují imunitu a podporují naši obranyschopnost. Zkrátka a dobře, ať už preventivně nebo až po vzniku nemoci citróny pomohou:

  • snížit riziko mrtvice nebo infarktu
  • snížit hladinu cholesterolu
  • zhubnout
  • na ledvinové kameny
  • na anémii
  • uzdravit trávící trakt
  • snížit riziko rakoviny a to především tlustého střeva, prostaty a prsu

Proč zamrazovat citróny

Jde o to, že obyčejně využíváme citrón jenom z části, respektive nepoužíváme při vaření jeho celý potenciál. Nejzdravější částí tohoto plodu je totiž slupka, kterou za normálních okolností vyhazujeme. Zamrazený citrón v bio kvalitě bez postřikované slupky, je můžete konzumovat v celé jeho kráse. Před zamrazením ho určitě dobře omyjte a poté nakrájejte na menší kousky. Následně ho můžete použít například do zmrzliny, salátu, limonády nebo koktejlů. Slupku navíc můžete strouhat naprosto na cokoliv jako slušivou ozdobu. A díky tomu do sebe dostanete i ony zdravé složky citróny, čímž si zajistíte účinek jejich zdravotních výhod.

iDomácí citrónová zmrzlina vám bude chutnat.
Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články