Vémola má problém. V tuto chvíli již není šampionem, prohlásil Novotný ještě před soubojem s Ďatelinkou

Ilustrační foto, zdroj: Pixabay

Ještě nenastoupil do klece, přesto již ztratil pás šampióna. Pětatřicetiletého zápasníka Karlose Terminátora Vémolu měl v sobotu čekat titulový zápas v rámci turnaje Oktagon 22, ve kterém měl obhajovat pás šampióna střední váhy proti slovenskému bojovníkovi Milanu Ďatelinkovi.

To se však nestane, Vémola totiž nesplnil daný váhový limit a vzhledem k tomu, že další snížení váhy mu lékaři nedoporučili, o pás šampiona přišel a nemůže jej ani obhájit.

600 gramů. Právě tato váha stála Vémolu vytoužený pás šampióna organizace Oktagon ve střední váze. Na včerejším dopoledním vážení totiž místo maximálně povolených 83,9kg navážil právě o šest stovek gramů více, což překvapilo i promotéra turnaje Ondřeje Novotného. „Došlo k situaci, která se sice už v historii MMA stala, ale dala by se spočítat na prstech jedné ruky,“ prozradil na svém Instagramu.

Ilustrační foto, zdroj: Pixabay

„Ta situace po krátké konzultaci, protože ta situace se opravdu stává zřídkakdy, je následující. Karlos jde zítra pouze na superfight s Ďatelinkou. Ďatelinka, protože ten zápas vzal okamžitě ještě tady, řekl že mu to nevadí a nastoupí, bude jako jediný zítra bojovat o titul. Pakliže Ďatelinka zvítězí, stane se šampionem střední váhy Oktagon MMA,“ prohlásil na svém Instagramu Novotný. Zároveň prozradil, oč bude naopak bojovat Vémola.

„Karlos v tuto chvíli už není šampionem organizace. Ani kdyby zítra vyhrál, nestane se šampionem, zvítězí pouze v superfightu. Zítra bojuje pouze o čest a slávu a také o dost ztenčené peníze,“ dodal Novotný na svém Instagramu v kontextu toho, že je obvyklé, že jestliže zápasník nenaváží vhodnou váhu, sníží se i jeho odměna.

„Čekal jsem, že Karlos váhu udělá, ale vůbec mi to nevadí, že jí nedal,“ prozradil krátce po vážení Ďatelinka. „Já tady nejsem kvůli tomu, jestli teď má více a nebo ne. Je mi to jedno. Nepřemýšlím nad tím, protože tak či tak budeme mít oba zítra o mnoho kilogramů více. Teď na tom tolik nesejde. Měl to hodně těžké. Já sám jsem včera mluvil o tom, že mi chybí tři až čtyři kila a už tak jsem trpěl. Neumím si představit, co musel zažívat Karlos. Kdybych měl hubnout, jako hubne on, tak na to kašlu,“ přiznal.