Vémola má problém. V tuto chvíli již není šampionem, prohlásil Novotný ještě před soubojem s Ďatelinkou

                   

Ještě nenastoupil do klece, přesto již ztratil pás šampióna. Pětatřicetiletého zápasníka Karlose Terminátora Vémolu měl v sobotu čekat titulový zápas v rámci turnaje Oktagon 22, ve kterém měl obhajovat pás šampióna střední váhy proti slovenskému bojovníkovi Milanu Ďatelinkovi.

To se však nestane, Vémola totiž nesplnil daný váhový limit a vzhledem k tomu, že další snížení váhy mu lékaři nedoporučili, o pás šampiona přišel a nemůže jej ani obhájit.

600 gramů. Právě tato váha stála Vémolu vytoužený pás šampióna organizace Oktagon ve střední váze. Na včerejším dopoledním vážení totiž místo maximálně povolených 83,9kg navážil právě o šest stovek gramů více, což překvapilo i promotéra turnaje Ondřeje Novotného. „Došlo k situaci, která se sice už v historii MMA stala, ale dala by se spočítat na prstech jedné ruky,“ prozradil na svém Instagramu.

iIlustrační foto, zdroj: Pixabay

„Ta situace po krátké konzultaci, protože ta situace se opravdu stává zřídkakdy, je následující. Karlos jde zítra pouze na superfight s Ďatelinkou. Ďatelinka, protože ten zápas vzal okamžitě ještě tady, řekl že mu to nevadí a nastoupí, bude jako jediný zítra bojovat o titul. Pakliže Ďatelinka zvítězí, stane se šampionem střední váhy Oktagon MMA,“ prohlásil na svém Instagramu Novotný. Zároveň prozradil, oč bude naopak bojovat Vémola.

„Karlos v tuto chvíli už není šampionem organizace. Ani kdyby zítra vyhrál, nestane se šampionem, zvítězí pouze v superfightu. Zítra bojuje pouze o čest a slávu a také o dost ztenčené peníze,“ dodal Novotný na svém Instagramu v kontextu toho, že je obvyklé, že jestliže zápasník nenaváží vhodnou váhu, sníží se i jeho odměna.

„Čekal jsem, že Karlos váhu udělá, ale vůbec mi to nevadí, že jí nedal,“ prozradil krátce po vážení Ďatelinka. „Já tady nejsem kvůli tomu, jestli teď má více a nebo ne. Je mi to jedno. Nepřemýšlím nad tím, protože tak či tak budeme mít oba zítra o mnoho kilogramů více. Teď na tom tolik nesejde. Měl to hodně těžké. Já sám jsem včera mluvil o tom, že mi chybí tři až čtyři kila a už tak jsem trpěl. Neumím si představit, co musel zažívat Karlos. Kdybych měl hubnout, jako hubne on, tak na to kašlu,“ přiznal.

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články