Trpíte nespavostí? S tímto trikem usnete už za 60 vteřin!

Nespavost se může zdát jako banální nemoc, ale opak je pravdou. Jedná se o velmi nebezpečnou věc pro naše zdraví, která nás může ovlivňovat v našem rozhodování, úsudku i chování. Vylečte se z této choroby bez léků, s tímto trikem to zvládnete.

S tímto trikem budete v noci spát jako miminko.

Nespavost neboli insomnie je porucha spánku, kdy člověk nemůže usnout, popřípadě se během spánku neustále probouzí a ve výsledku se stejně nevyspí. Mezi nejčastější příčiny této nemoci patří stres, deprese, užívání kofeinu či alkoholu, nedostatek pohybu, nadměrná konzumace jídla během večera, špatné prostředí pro spánek, apod. Vlivem uspěchané moderní doby je jedinců neschopných snadno usnout čím dál více. Pokud patříte mezi ně, neužívejte žádné tablety a místo toho zkuste tento snadný trik, díky kterému usnete už za jednu minutu.

 

Změna dýchání

Dýchání je proces, který si ani neuvědomujeme. Dýcháme pravidelně a plynule, avšak právě s frekvencí dechu lze pracovat a dosahovat tak různých výsledků. Změnu může způsobit i také změna způsobu dýchání, v tomto případě v pozitivním smyslu. Doktor Andrew Weil totiž objevil způsob, jak naše tělo uklidnit a zmírnit stres, který je ve většině případů insomnie hlavním viníkem. Takže, jak na to?

 1. Zapřete si špičku jazyka o horní patro v ústech.
 2. S takto zapřeným jazykem v klidu 60 sekund dýchejte.
 3. Vydechněte, a přitom pomalu spusťte jazyk.

Technika je rovněž známá jako 4-7-8.

 

Co vám způsobí nedostatek spánku

Spánek je pro naše fungování naprosto nezbytný, a to nejen z hlediska jeho kvantity, ale i kvality. Jeho nedostatek vám může způsobit vážné zdravotní problémy, mezi které patří například:

 • zhoršená koncentrace
 • sklon k depresivním myšlenkám
 • snížení pracovního výkonu
 • nervozita, podrážděnost
 • únava, malátnost
 • psychické poruchy
 • poruchy vnímání a úsudku

  Nespavost je čím dál častější.