Tlustice není jenom nenáročná pokojovka, ale také léčivka

                   

Tlustice, tučnolist nebo latinsky Crassula ovata je nenáročná pokojová rostlina. Podle učení Feng-šuej její přítomnost v domě navozuje pozitivní energii, umí přitáhnout peníze a rovněž blahobyt. Aby byly tyto účinky zajištěny, měla by stát na pravé straně vstupu do domu a v co nejsevernější části domu. O tuto rostlinu není nutné nijak zvlášť pečovat, díky tlustým listům si vystačí i jenom s trochou vody jednou za čas. Co jste ale možná nevěděli, tak tlustice má i léčivé schopnosti.

iTlustice může mít různou podobu, takže doma jich můžete mít hned několik.

Čím vám tlustice může prospět z hlediska zdraví

Tlustice má podobné vlastnosti jako slavná také tučnolistá aloe vera. A v něčem je dokonce lepší. Umí totiž vstřebávat negativní energii. Když je v domě někdo nemocný, rostlině se také příliš nedaří. Jakmile ale dojde k uzdravení, zlepší se rovněž stav rostliny. Kromě této schopnosti je účinná na:

  • Bodnutí hmyzem – jakmile vás bodne nebo kousne hmyz, potřete si ranku šťávou z tlustice. A to klidně i 4x denně.
  • Zánět ledvin – rozemelte 5 středních listů tlustice a zalijte je 200 ml vroucí vody. Přibližně 1 hodinu nechte louhovat a poté sceďte. Tento nápoj užívejte 2x denně 20 minut před jídlem v množství jedné polévkové lžíce.
  • Drobné rány – menší popáleniny, říznutí či modřiny se budou hojit rychleji, když si na ně přiložíte nastrouhané dva listy z tlustice. Směs potom převažte obvazem, který obměňujte každých 5 hodin.
  • Bolest v krku – při škrábání nebo bolení v krku si vymačkejte šťávu asi z 10 listů tlustice a poté je smíchejte s 300 ml teplé vody. Nápoj kloktejte 3x denně po jídle.
  • Artritida – na artritidu nebo artrózu zabírá vymačkaná šťáva ze 13 – 15 listů tlustice. Bolavé klouby si potřete šťávou těsně před spaním.
  • Herpes na rtu – toto nepříjemné onemocnění na rtu si potírejte každou hodinu šťávou z tlustice. Popřípadě si ho potřete čerstvým listem.
  • Žaludeční vředy – jak žaludeční tak dvanácterníkový vřed vyléčíte tak, že budete vždy hodinu před jídlem žvýkat dva listy tlustice.

Upozornění

Jelikož tlustice obsahuje i určité množství arsenu, nedoporučuje se ji užívat ve větším množství. Pokud se rozhodnete k vnitřnímu užití této rostliny, raději se poraďte s lékařem ohledně dávkování.

iNejen aloe umí léčit.
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články