Těchto 5 esenciálních vonných olejíčků vás zbaví vašich problémů se štítnou žlázou i hormony

Proti některým nemocem lze bojovat i jinak než užíváním léků. Úlevu mohou přinést například i různé esenciální oleje. A to pouze svou vůní! Podívejte se, které pomohou přímo vám.

Esenciální oleje vám mohou pomoci.

Štítná žláza je endokrinní žláza, která se nachází na našem krku. Její funkce je velmi důležitá, protože má vliv například na regulaci metabolismus a správnost spalování, spotřebu kyslíku, náš růst a celkový vývoj. Na toto všechno má vliv díky produkci hormonů. Jakmile ale tato malá žláza nefunguje správně a hormony neprodukuje tak, jak má, potom důsledky můžete pociťovat velmi výrazně. Především ženy mají s funkcí štítné žlázy problém, přičemž příčinou je obvykle stres, nezdravá strava, zanášení těla toxiny a pesticidy. S nemocí štítné žlázy významně souvisí také hormonální nerovnováha. Podívejte se, jak s těmito nemocemi bojovat přírodní cestou pomocí olejíčků.

 

  1. Bazalkový olej

Bazalka velmi krásné voní nejen na pizze, ale také coby léčebný přípravek. Pomáhá uvolnění a snižuje stres, jak zjistili vědečtí pracovníci, kteří se jejím účinkům věnovali. Už za 6 týdnů jedinci, kteří bazalkový olej používali, hlásili, že jim téměř o 40% pomohl více, než jiné léky. Vyzkoušejte ho – pár kapek bazalkového oleje si naneste do oblasti nadledvin, které se nachází na uchu nebo předloktí.

 

  1. Lékořicový olej

Ne každému lékořice chutná a voní, ale vezte, že pokud patříte mezi ty, kteří ji mohou, potom máte opravdu štěstí. Lékořice je totiž velmi účinná v boji proti depresi, už pár kapek zlepšuje výrazně náladu. Obecně potom bojuje proti zvýšené hladině estrogenu v těle, snížené funkci nadledvinek nebo poruchami štítné žlázy. Jejich symptomy umí potlačit. V Číně se potom lékořicový olej používal proti sníženému metabolismu a Addisonově chorobě. Pár kapek oleje si vetřete do dlaně a zhluboka se nadechněte. Uvidíte, že pomůže i vám.

Lékořice má svou specifickou chuť i vůni.
  1. Levandulový olej

Levandule je velmi oblíbenou vůní, najdete ji jak ve voňavkách, tak různých kosmetických přípravcích. Její aroma totiž uklidňuje a uvolňuje tělo, zlepšuje spánek a také zvyšuje krevní oběh. Hodí se tedy na léčbu problémů se spaním. Stačí si jí nakapat trochu na polštář, abyste ji mohli vdechovat během spánku. Mimoto vám uleví od příznaků hormonální nerovnováhy.

 

  1. Šalvějový olej

Šalvěj je pro své léčivé účinky známá už od středověku. Může vám pomoci ale i v dnešní moderní době, například vám uleví od silného premenstruačního syndromu či jiných svalových křečí a bolestí. Napusťte si horkou vanu a do vody kápněte několik kapek tohoto aromatického olejíčku. Naložte se do vany alespoň na 15 minut a uvolněte se vdechováním vůně šalvěje.

 

  1. Myrtový olej

Myrta je keřík, rostoucí ve středomoří, který se vyznačuje výrazným aroma. Když si pár kapek myrtového oleje dáte na chodidlo, krk nebo palec u nohy, pocítíte úlevu od projevů špatné funkce štítné žlázy, ať už se jedná o sníženou nebo zvýšenou činnost této žlázy. Pozitivně prý účinkuje i na hormonální nerovnováhu.

Myrtový keřík má různé podoby.