Takhle si zvládnete přirozeně vybělit zuby a odstranit zubní povlak do 4 minut!

Kdo by nechtěl mít krásný, bílý úsměv tvořený zdravými a pravidelnými zuby. Ačkoliv o takovém dentálním zázraku si můžete nechat zdát, s těmito triky budou vaše zuby vypadat mnohem lépe. Zkuste to!

Přirozeně bílé zuby má opravdu jen málokdo.

Herci, herečky, zpěváci, zpěvačky i další lidé v showbyznysu se mohou chlubit oslnivě bílým chrupem. Z nás smrtelníků by se ale takové zuby mohl dovolit jenom málokdo, protože z většiny za ním stojí drahé a složité zákroky v zubařském křesle. Přirozeně bílé zuby má opravdu jenom málokdo, běžnější je každodenní boj se zubním povlakem a kamen a také zežloutnutím. Respektive až doteď se jednalo o boj, vy totiž máte příležitost vyhrát kompletně celou válku a své zuby rozzářit, jako dosud ne.

 

Tři tipy, jak si vybělit doma zuby

Bělení zubů u dentisty vás vyjde opravdu draho, přičemž některé zákroky ani nemusí být pro vaše dobro. Může při nich dojít k narušení zubní skloviny nebo dalším zdravotním komplikacím, ze kterých potom budete doma plakat. Podobně mohou dopadnout ale i domácí pokusy, vybělit si zuby podle babských rad. Určitě se tedy v žádném případě nepouštějte do pochybných technik a metod, jak zajistit bělost svému chrupu. A my vám zde přinášíme některé z těch, které vás rozhodně nepoškodí, ale naopak vám zaručí perfektní výsledek. Vždy ale všeho s mírou a aplikaci nedělejte násilím.

Vyzkoušejte gel z aloe vera

Aloe vera je oblíbená léčivka, kterou si můžete pěstovat i doma. Gel si ale raději pořiďte v lékárně nebo zdravé výživě. Ten se hodí na léčbu mnohých zdravotních neduhů, jako jsou poruchy trávení, způsobující pálení žáhy, překyselení žaludku, průjem a zácpu, bolesti v krku nebo ekzémy. Kromě toho ale umí také dezinfikovat ústní dutinu a pozitivně tak působí na kvalitu našeho chrupu. Lepšího výsledku dosáhnete, když smícháte ½ čajové lžičky jedlé sody s polévkovou lžící tohoto gelu, přidáte 10 kapek citrónové šťávy a následně 4x čajové lžičky rostlinného oleje. Při čištění buďte opatrní a příliš na zuby netlačte. Tento způsob není vhodný pro dlouhodobé používání.

Gel z aloe si kupte v lékárně nebo zdravé výživě.

Pomerančová a citrónová kůra

Oproti výše zmíněnému, tento recept můžete používat dennodenně a nijak svému zdraví neublížíte. Postačí vám na něj velmi dobře omytá slupka od pomeranče, kterou si třete zuby. Čiňte tak alespoň dvě minuty a poté vložte slupku do úst a přitiskněte ji na zuby. Vyčkejte s tímto „náustkem“ zhruba 10 minut a poté dobře ústa vypláchněte. Následovat by mělo běžné čištění zubů pastou a kartáčkem. Podobný postup je i v případě citrónu, přičemž zde je nejaktivnější ona bílá část. Tu můžete i samostatně přidat do své zubní pasty. Oba způsoby odstraňují zubní kámen a v dlouhodobém měřítku vedou ke zlepšení zdraví ústní dutiny a zbělení zubů.

 

Jedlá soda aneb soda bikarbona

Jedlá soda je velmi účinná v boji proti zažloutnutí zubů a umí rovněž odstranit zubní plak. Stačí ji aplikovat přímo na zubní kartáček, také ji můžete vmíchat do zubní pasty nebo z ní a vody udělat hustou kašičku. Při čištění ale na kartáček netlačte a nesnažte se vydrhnout zuby jako drátěnkou. Mohlo by totiž dojít k porušení zubní skloviny. Pokud ji ale budete užívat správně, dočkáte se zesvětlení zubů až o několik odstínů.

Jedlá soda pomůže především s bělením zubů.