Takhle nemůže slavit ani světový šampión. Lewis Hamilton dostal vysokou pokutu

Startoval z desáté příčky, přesto dokázal britský jezdec Lewis Hamilton ve Velké ceně Brazílie přestihnout všechny ostatní. Za svou předčasnou oslavu však schytal trest.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Sedminásobný mistr světa, závodící za stáj Mercedes-AMG, má za sebou náročný, ale úspěšný víkend. V brazilském Sao Paolu byl nejprve i přes vítězství v páteční kvalifikaci diskvalifikován kvůli technickým nesrovnalostem na své formuli a musel startovat v sobotním sprintu až z posledního místa. Přesto dokázal britský šampión a úřadující mistr světa vytěžit ze situace maximum.

Šestatřicetiletý Hamilton obsadil pátou příčku, avšak za výměnu motoru byl penalizován o dalších deset příček a do Velké ceny Sao Paola tak vstupoval až z desáté pozice. Přesto se dokázal dostat během prvních šesti kol dostat až na třetí příčku. Po vítězných soubojích se Sergiem Perézem a Maxem Verstappenem nakonec přes všechny potíže oslavil vítězství s pořadovým číslem sto jedna. „Mám za sebou skvělý závod,“ prohlásil po finiši.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tým a můj týmový kolega odvedl skvělou práci, abychom získali co nejvíce bodů. Já jsem se snažil prostě jet co nejrychleji co umím. Byl to pro mě jednoznačně nejnáročnější víkend v sezóně,“ dodal Hamilton, který dostal po závodě za svou předčasnou oslavu pokutu ve výši 5000 eur, tedy zhruba 125 tisíc korun. Britský jezdec totiž rozepnul pásy své formule ještě v dojezdovém kole.

Pokuta může být i vyšší

I když stewardi sympatizují s touhou slavit, je zásadně nebezpečné rozepínat bezpečnostní pásy, když je vůz v pohybu. Pomalé rychlosti v těchto vozech jsou pro nepřipoutaného cestujícího velmi rychlé,“ stojí v prohlášení komisařů, kteří zároveň Hamiltonovi vyměřili podmínku. V případě opakovaného provinění tak bude muset zaplatit čtyřnásobně vyšší částku. Přesto ani pokuta nemusí britského jezdce mrzet.

Ten se totiž vítězstvím v Brazílii přiblížil ke svému nejbližšímu soupeři Maxi Verstappenovi na rozdíl pouhých čtrnácti bodů a poslední tři Velké ceny v Kataru, Saudské Arábii a Abú Zabí tak nabídnou strhující boj o celkový triumf tohoto ročníku nejprestižnější motoristické soutěže.

Zdroj: Šport, Auto

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní