Takhle nemůže slavit ani světový šampión. Lewis Hamilton dostal vysokou pokutu – SportyŽivě

Takhle nemůže slavit ani světový šampión. Lewis Hamilton dostal vysokou pokutu

Startoval z desáté příčky, přesto dokázal britský jezdec Lewis Hamilton ve Velké ceně Brazílie přestihnout všechny ostatní. Za svou předčasnou oslavu však schytal trest.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Sedminásobný mistr světa, závodící za stáj Mercedes-AMG, má za sebou náročný, ale úspěšný víkend. V brazilském Sao Paolu byl nejprve i přes vítězství v páteční kvalifikaci diskvalifikován kvůli technickým nesrovnalostem na své formuli a musel startovat v sobotním sprintu až z posledního místa. Přesto dokázal britský šampión a úřadující mistr světa vytěžit ze situace maximum.
Šestatřicetiletý Hamilton obsadil pátou příčku, avšak za výměnu motoru byl penalizován o dalších deset příček a do Velké ceny Sao Paola tak vstupoval až z desáté pozice. Přesto se dokázal dostat během prvních šesti kol dostat až na třetí příčku. Po vítězných soubojích se Sergiem Perézem a Maxem Verstappenem nakonec přes všechny potíže oslavil vítězství s pořadovým číslem sto jedna. „Mám za sebou skvělý závod,“ prohlásil po finiši.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Tým a můj týmový kolega odvedl skvělou práci, abychom získali co nejvíce bodů. Já jsem se snažil prostě jet co nejrychleji co umím. Byl to pro mě jednoznačně nejnáročnější víkend v sezóně,“ dodal Hamilton, který dostal po závodě za svou předčasnou oslavu pokutu ve výši 5000 eur, tedy zhruba 125 tisíc korun. Britský jezdec totiž rozepnul pásy své formule ještě v dojezdovém kole.

Pokuta může být i vyšší

I když stewardi sympatizují s touhou slavit, je zásadně nebezpečné rozepínat bezpečnostní pásy, když je vůz v pohybu. Pomalé rychlosti v těchto vozech jsou pro nepřipoutaného cestujícího velmi rychlé,“ stojí v prohlášení komisařů, kteří zároveň Hamiltonovi vyměřili podmínku. V případě opakovaného provinění tak bude muset zaplatit čtyřnásobně vyšší částku. Přesto ani pokuta nemusí britského jezdce mrzet.

Ten se totiž vítězstvím v Brazílii přiblížil ke svému nejbližšímu soupeři Maxi Verstappenovi na rozdíl pouhých čtrnácti bodů a poslední tři Velké ceny v Kataru, Saudské Arábii a Abú Zabí tak nabídnou strhující boj o celkový triumf tohoto ročníku nejprestižnější motoristické soutěže.

Zdroj: Šport, Auto

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně