Slavia získala titul!

Důležitý krok udělala ve včerejším zápase Slavia Praha, když na domácí půdě porazila Plzeň hubeným výsledkem 1:0. O jedinou branku se postaral v 69. minutě slávista Petr Ševčík.

iOslavy Slavie. Zdroj fotografie: news.google.com

Rozhodující zápas v Edenu!

Výhra 1:0 znamená pro tým SK Slavia Praha zisk a obhajoba ligového titulu. Pokud všechny zbývající zápasy prohraje, tak tento tým nemůže nikdo přeskočit v ligové tabulce. Proti Plzni se jednalo o velmi vyrovnaný zápas a poločas skončil 0:0. Proto musela Slavie vstoupit do druhého poločasu aktivněji, což se jí povedlo v 69. minutě vstřelením branky. Zápas v Edenu sledovalo 4 000 fanoušků a ostatní co se nevyšli na stadion, tak museli fandit  před ním. Po závěrečném hvizdu začali bouřlivé oslavy!

Hodnocení trenéra Slávie – Jindřicha Trpišovského

,,Byla to bitva. Naprosto vyrovnaný zápas, skvělý výkon z obou stran. Plzeň hrála hodně houževnatě, pro nás bylo důležité, že jsme je nepustili do šance. Pomohli nám kluci ze střídačky, pomohli nám ubránit centry na konci. Ohledně šancí jsme měli ke gólům blíže, ale Plzeň byla v některých momentech lepší. Fakt hráli skvěle, klobouk dolů před nimi!“

iTrenér Slavie – Jindřich Trpišovský. Zdroj fotografie: weltfussball.com Trenér Slavie – Jindřich Trpišovský. Zdroj fotografie: weltfussball.com

Hodnocení trenéra Plzně – Adriana Guľu

,,Gratuluji Slavii k zaslouženému titulu. Byl to velmi kvalitní zápas, co se taktického pojetí týče. Snažili jsme se vylepšit věci, které nám v tom minulém vzájemném střetnutí nevycházely, což kluci zvládli. Rozhodovaly velice malé detaily. V nich byla Slavia trochu šťastnější, proto vyhrála.“

iTrenér Viktorie Plzeň – Adrian Guľa. Zdroj fotografie: plejer.com Trenér Viktorie Plzeň – Adrian Guľa. Zdroj fotografie: plejer.com

Skupina o titul fotbalové ligy – 2.kolo

Slavia Praha – Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)

Branka: 69. Ševčík. Rozhodčí: Zelinka – Paták, Podaný – Berka (video). ŽK: Chorý, Kalvach, Hořava (všichni Plz.). Diváci: 4000.

Slavia: Kolář – Coufal, Kúdela, Zima, Bořil – Traoré (86. Takács), Ševčík – Masopust (86. Oscar), Stanciu (88. Frydrych), Provod – Tecl (75. Musa). Trenér: Trpišovský.
Plzeň: Hruška – Řezník (75. Kovařík), Hejda, Brabec, Limberský (88. Hubník) – Bucha (75. Hořava), Kalvach, Čermák – Havel, Chorý (46. Beauguel), Kopic (63. Mihálik). Trenér: Guľa.