Rodina Michaela Schumachera poprvé promluvila o jeho zdravotním stavu

Psal se prosinec 2013, když bývalý jezdec Formule 1 Michael Schumacher utrpěl závažná zranění při lyžařském výletu po francouzských Alpách. Jeho rodina se rozhodla o detailech jeho zdravotního stavu nepřinášet jakékoli informace, což vyvolalo řadu spekulací o zdravotním stavu dvaapadesátiletého jezdce. Nyní Schumacherovi nejbližší poprvé od nehody promluvili.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Výpovědi manželky sedminásobného mistra světa Corriny a syna Micka, který také v současné době působí ve Formuli 1, nabídne dlouho očekávaný dokument s názvem Schumacher. Jeho premiéra byla v loňském roce posunuta, nyní se má 15. září objevit na Netflixu a podle německého serveru Bild obsahuje po sedmi letech první zprávy o Schumacherovu zdravotním stavu z úst jeho rodiny.

„Samozřejmě mi Michael chybí každý den,“ uvedla Corrina Schumacherový ve filmu. „Ale nechybí jen mně, chybí dětem, rodině, otci, každému, kdo s ním byl v kontaktu. Každému Michael chybí, ale on je tady. Jiný, ale právě to nám dodává sílu, kterou nacházíme,“ dodala a potvrdila, že Schumacher i nadále podstupuje nákladnou léčbu.

„Jsme v tom spolu. Žijeme spolu v domě a absolvujeme terapie. Děláme všechno, co je v našich silách pro to, aby se Michaelův stav zlepšil. Chceme, aby se cítil pohodlně a aby cítil naši rodinu, naše spojení. Ať se děje cokoli, udělám všechno, co budu moci. Všichni to uděláme,“ uvedl a připomenula, že rodina se snaží žít a chránit si své soukromí tak jako dříve. Právě proto promluvila až po sedmi letech od závažné nehody.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pro mě je nejvíc důležité skutečně to, aby si mohl co nejvíce užívat své soukromí. Michael náš vždy chránil a my teď chráníme Michaela,“ prohlásila ve filmu podle německého serveru Bild. V dokumentu vystupuje také Schumacherův dvaadvacetiletý syn Mick, který je v současnosti jedním z největších talentů Formule 1. „Od té nehody jsou naše rodinné zážitky a okamžiky, které tráví lidé se svými rodiči, nepřítomné, případně jsou tu v menší míře,“ prohlásil.

„Z mého pohledu je to tak trochu neférové,“ zmínil. „Myslím, že bychom si s otcem navzájem rozuměli úplně jinak než předtím. A to jednoduše proto, protože mluvíme podobným jazykem. Jazykem motorsportu. Měli bychom se o čem bavit. Často myslím na to, jak skvělé by to bylo. Vzdal bych se pro něj všeho,“ zakončil.

Zdroj: bild.de, sport.aktuality.sk

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Řidič zíral tupě před sebe, přesto neviděl semafory s červenou. Nehoda byla nevyhnutelná
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kuriózní trable světového zbrojního průmyslu. Co vše zbrojařům hatí plány a za co vlády vyhazují peníze?
Události247.cz
Události247.cz
Putin: Západ využívá Ukrajince k jedinému účelu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověký artefakt vyjevil dávnou tajnou zprávu. Objevila se díky staletí starému principu „kouzelného zrcadla“