Podívejte se, jak byste měli holit svoje intimní partie! Takhle budou jemné a hezké

                   

Ačkoliv holení intimních partií u žen není zase takovou novinkou, neboť se praktikovalo již ve starověku, dnes se jedná o módu. Boom zažilo holení ohanbí ve 20. století, přičemž dnes je oholené pohlaví doslova nutnost. Je spojeno s čistotou a intimní hygienou. Problém ovšem nastává ve chvíli, kdy po holení začnete pociťovat nepříjemné svědění, pokožka zrudne, začnou vám zarůstat chloupky a objeví se dokonce i několik puchýřků. A přitom by stačilo, dodržovat tento postup holení intimních partií, díky kterému se podobných problémů vyvarujete.

8 kroků ke krásnému ohanbí

  1. Holící strojek je základ

Oblast okolo intimních partií je opravdu velmi citlivá a s tímto ohledem byste měla vybírat také holící strojek. Určitě si jen tak nějaký nepůjčujte, vyberte si kvalitní a ostrý břit. Čím ostřejší bude, tím méně budete tlačit na pokožku a tím předejdete jejímu podráždění. Pokud z nějakého důvodu musíte použít jednorázový strojek na holení, potom ho opravdu použijte jenom jednou.

  1. Ostříhejte dlouhé chloupky

Pokud od poslední epilace uběhla už delší doba, delší chloupky zkraťte nůžtičkami.

  1. Namočte intimní partie

Na ohanbí nechte alespoň 10 minut plynout horkou vodu. Díky ní pokožka povolí. Zároveň působí jako anestetikum. Před samotným holením pokožku jemně otřete do ručníku.

iIntimní partie nechte 10 minut napařit teplou vodou.
  1. Naneste pěnu

Pěnu, krém nebo jiný kosmetický přípravek na holení. Naneste ho v tenké vrstvě, abyste viděla na to, co chcete vlastně holit. Před použitím se ale ujistěte, že obsahuje nějaký hydratační olej.

  1. Holení

Během holení nikdy nechoďte proti směru růstu chloupků. Vždy jedině po směru, jinak je podráždění pokožky zaručené. Žiletkou netlačte na pokožku.

  1. Opláchnutí

Vždy po holení opláchněte ohanbí vlažnou vodou a naneste gel na intimní partie. Dobře vše opláchněte.

  1. Balzám po holení

Po holení pak naneste na ohanbí balzám nejlépe s vitamínem E. Vhodné jsou ale také přípravky s aloe vera, levandulovým olejem nebo jinou uklidňující složkou.

iLevandulový olejíček je dobrou volbou – účinkuje a krásně voní. Levandulový olejíček je dobrou volbou – účinkuje a krásně voní.
  1. Opláchněte holící strojek

Holící strojek určitě nezapomeňte dobře opláchnout pod horkou vodou. Nejlepší je ale ho vyčistit v alkoholu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články