Oktagon bez oktagonu. Promotér Novotný prozradil, že s organizací se soudí slavné UFC – SportyŽivě

Oktagon bez oktagonu. Promotér Novotný prozradil, že s organizací se soudí slavné UFC

Tuzemská jednička ve smíšených bojových uměních Oktagon MMA se podle svého zakladatele a promotéra Ondřeje Novotného soudí se severoamerickou UFC. Jak prozradil v podcastu U kulatého stolu právě soud stál také za změnou tvaru bojiště.

i Zdroj fotografie: Oktagon MMA
                   

Během pěti let se česko-slovenská organizace Oktagon MMA stala jasnou tuzemskou jedničkou co se týká pořadatelství turnajů smíšených bojových umění. Přesto i ona se potýká s problémy jak přiznal v podcastu U kulatého stolu promotér a jeden ze zakladatelů organizace Ondřej Novotný. Ten prozradil, že aktuálně probíhá soud mezi jeho organizací a slavnou severoamerickou Ultimate Fighting Championship.
Právě tento soudní spor se promítnul také na vzhledu samotného bojiště. Tradiční osmiúhelníkové pole, podle nehož tuzemká organizace přejala své jméno Oktagon, nahradil v uplynulých měsících kruhový tvar. Podle Novotného stála za změnou právě soudní pře mezi oběma organizacemi. „Je to vlastně tak, ale zároveň ne,” uvedl pro podcast U Kulatého stolu. „Asi by se zase tak nic moc nestalo, kdybychom to neudělali,“ zhodnocuje.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Je tady spoustu organizací na světě, které jedou v oktagonu historicky a dlouhodobě. A co? Nezměnili to a ani to měnit nebudou,“ pokračuje Novotný. My jsme to změnili, protože s nimi vedeme nějaké soudní spory a protože to pro nás vlastně nic neznamená… Je to taková úlitba bohům,“ hodnotí. „Ok, je to bod, který z těch bodů, kde se hádáme, jsme schopní splnit bez nějakého většího problému. Tady to máte a dejte pokoj. To je Amerika,“ prohlásil.

Podle Novotného je severoamerický trh přesycený řadou ochranných známek na což mohou evropské organizace narážet. „Amerika je v tomhle přede všemi ostatními na světě. Oni tam opravdu myslí na všechno. Mají dokonce zaregistrované i to slovo. Ty se s nimi hádáš o, z našeho pohledu, věci, které nikdy nemohou ani náhodou vyhrát. Ale hádáš se s někým, kdo má několik miliard a má čas se s tebou hádat třeba 20 let,“ míní.

Pak volíš, v čem je ta hádka důležitá a v čem třeba ne. Jsou tam věci, které oni prohráli, když se snažili někoho šikanovat. To je jejich způsob projevu,“ zakončuje Novotný s tím, že jde zároveň ze strany celosvětově nejsledovanější UFC o formu poklony. „Když jsi významný, tak tě začnou šikanovat. My to bereme tak, že je to vlastně fajn, že jsme významní,“ zakončil.

Zdroj: U kulatého stolu

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 1113 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace