Nesmrtelný Terminátor. Karlos Vémola se přirovnal k Jaromíru Jágrovi a odmítl spekulace

V červenci oslavil šestatřicáté narozeniny, přesto nepatří do starého železa. Nejznámější český zápasník Karlos Vémola zvaný Terminátor se rukavice na hřebík pověsit nechystá a podle svých slov by se rád stal legendárním Jaromírem Jágrem českého MMA.

i Zdroj fotografie: Oktagon MMA
                   

Téměř čtrnáct let uplynulo od jeho prvního profesionálního zápasu v MMA. V únoru 2008 se Vémola, tehdy pracující jako vyhazovač, zúčastnil v britském Essexu jednoho z prvních turnajů Cage Fighters Championship. Tehdy jasně po 44 sekundách zdolal svého protivníka a úspěšně tak zahájil svou profesionální zápasnickou kariéru. Dnes má na svém kontě 31 vítězství a po právu patří mezi nejvýraznější osobnosti české zápasnické scény.

Přesto se ani v šestatřiceti do důchodu nechystá. „Sky is the limit. Nevím, proč mi každý připomíná, že mi bude 36 let. Věk nemá nic společného s tím, že bych měl třeba skončit,“ prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima News. „Jsem Terminátor, nezastavuji, jen vyměňuji součástky,“ pokračuje Vémola, který vidí vzor také v legendárním hokejistovi Jaromíru Jágrovi, který i v devětačtyřiceti letech hraje za extraligové Rytíře Kladno.

iZdroj fotografie: Oktagon MMA

Doufám, že budu něco jako Jaromír Jágr českého MMA. Jardovi bude brzy 50, pořád hraje, pořád válí. Proč by to nemohl dokázat Terminátor? Do žádného důchodu se nechystám,“ dodává Vémola, který zároveň zdůraznil, že žádný alternativní plán po konci kariéry nemá. „Nad plánem B nepřemýšlím, protože pokud bych tak dělal, ztrácím tím čas a soustředěnost pro plán A. Když se ale potom stane, že to dopadne jako s Attilou, nevím kudy kam,“ přiznal.

Ale teď se opět držím plánu A – zápasit, zápasit, vyhrávat a zase vyhrávat. Nechci momentálně přemýšlet nad ničím jiným,“ míní Vémola, jehož jméno zároveň pomohlo v Česku bojové sporty zpopularizovat širší veřejnosti. Z toho nyní těží také Vémolova mateřská organizace Oktagon. „Oktagon od doby, co podepsal Terminátora, určitě dosahuje světových parametrů,“ dodal s úsměvem.

Je to jedna z nejlepších evropských organizací. Všichni, co pod ní můžeme zápasit, máme velké štěstí. Třeba už jen proto, jak se tým Oktagonu popasoval s organizací v době pandemie. Můžeme trénovat a vydělávat, to je velký úspěch. Vůbec se nemusíme bavit o tom, že Oktagon dosahuje světových kvalit,“ dodal zápasník, kterého čeká na konci prosince souboj se slovenským bojovníkem Samuelem Pirátem Krištofičem.

Zdroj: CNN Prima News, Oktagon

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články